Craft paper

Eko wypełniacz o ujemnym śladzie węglowym

Papier kraftowy jest ekologiczny, ponieważ pochodzi z natury, jest biodegradowalny
i recyklingowalny. Emisja gazów cieplarnianych w pełnym cyklu życia produktu jest mniejsza o 94,4% w porównaniu do popularnych foliowych poduszek powietrznych. Wygląd i struktura papieru kraftowego wpisują się w modny styl eko. Odbiorcy Twoich paczek docenią Twoją troskę o środowisko naturalne!
Podczas pełnego cyklu życia papier kraftowy pozostawia za sobą ujemny ślad węglowy.
Jak to możliwe? Drzewa, z których pochodzi, zdążyły pochłonąć więcej CO2 i oddać więcej tlenu do atmosfery, niż wyniosła emisja gazów cieplarnianych podczas produkcji, transportu i recyklingu papieru. Przykładowo 1 paleta papieru Kraft 70g to ślad węglowy
na poziomie -27,7 (ekwiwalent CO2 w kg).

Wytrzymały, bezwonny i spełniający zadania

Papier typu Kraft jest mocny i wytrzymały, wykonany z najtwardszych włókien. Stosuje się go do wypełniania cięższych paczek. Odporny na wilgoć, przenikanie zapachów,
nie przepuszcza światła. Zapewnia bardzo dobrą przyczepność taśm pakowych. Z wnętrza paczki nie unosi się nieprzyjemny zapach, który towarzyszy innym rodzajom papieru oferowanym przez konkurencję – nasz papier kraftowy jest bezwonny.

Plaster miodu – papier Kraft, z zastosowaniem innowacyjnego rozwiązania Geami, inspirowanego naturą, daje możliwość uzyskania papieru amortyzującego
o strukturze plastra miodu, do owijania przedmiotów w paczkach. Tak jak plaster miodu w ulu chroni małe pszczoły, tak wypełniacz Geami amortyzuje i zabezpiecza delikatne przedmioty.

Wydajny i ekonomiczny

Niższy niż u konkurencji poziom kurczliwości papieru (10-15%) przekłada się na redukcję kosztów jego zakupu. Możliwość programowania długości papieru pozwala dokładnie oszacować jego zużycie. Przy produkcji podkładek papierowych zużycie jest mniejsze niż
u konkurencji (z 1 m można wykonać 90 cm, czyli 90%). W ramach doradztwa Treeco prezentuje różne techniki wypełniania przestrzeni w paczce, by zredukować do minimum ilość papieru.

Optymalny w składowaniu i transporcie

W zależności od wyboru PACKsystemu, papier może występować w formie rolki lub składanki. Składanka jest łatwiejsza i bardziej ekonomiczna w transporcie, co oznacza że jednorazowo można przetransportować większą ilość papieru. Forma składanki redukuje również potrzebną do składowania powierzchnię miejsca magazynowego.

Dopasowany do potrzeb, personalizowany

Rozwiązania Treeco w zakresie produkcji wkładek z papieru kraftowego dają szeroki zakres możliwości wyboru programów i konfiguracji maszyn, również w kwestii wyboru długości produkowanych wkładek. Wkłady do przesyłek mogą być w kolorze białym lub szarym.
W zależności od charakteru przesyłki, możesz wybrać gramaturę papieru typu kraft.

Poczuj korzyści z zastosowania papieru Kraft!

Z naszymi rozwiązaniami ekologicznie znaczy szybko i wydajnie, z korzyścią dla Ciebie, Twoich klientów oraz naszej planety.

Korzyści dla firmy

 • Optymalizacja
  kosztów
 • Komfort
  i wydajność pracy
 • Eko wizerunek
  firmy

Korzyści dla odbiorcy paczki

 • Bycie eko
 • Estetyka
  i neutralny zapach
 • Jakość obsługi

Korzyści dla Ziemi

 • Ograniczenie
  plastiku
 • Naturalny
  surowiec
 • Neutralny dla
  środowiska