Jak prawidłowo dobrać materiały do pakowania przesyłek?

Zanim przesyłka trafi do klienta, który zdecydował się na zakup określonego produktu, musi być odpowiednio przygotowana na etapie magazynowym. Każdy krok w procesie pakowania musi być właściwie przemyślany, bowiem ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo zawartości paczki. Jak zatem należy dobrać materiały w odniesieniu do rodzaju towaru umieszczonego w paczce?

Biodegradowalny i ekologiczny papier 

System pakowania odgrywa kluczowe znaczenie w procesie zakupu produktu. Wybór właściwego rodzaju wypełnienia gwarantuje bezproblemowe dotarcie przesyłki do klienta. Sprawna dostawa ma oczywiście ogromne znaczenie, jednak znacznie istotniejsze jest zabezpieczenie towaru w paczce. Ewentualne zniszczenia podczas dostawy muszą być maksymalnie zminimalizowane. Warto zdecydować się na współpracę z rzetelną i dokładną firmą kurierską, która dysponować będzie sumiennymi kurierami. 

Papierowe wypełnienie cechuje się wieloma walorami, dlatego coraz częściej spotkać je możemy w branży e-commerce. Sklepy wysyłkowe decydują się na zastąpienie wypełnień wykonanych ze sztucznych materiałów papierową alternatywą. Biodegradowalny materiał jest w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego, jest zatem rozwiązaniem ekologicznym. Występuje natomiast w kilku wersjach, bez problemu zatem dopasuje się do każdego rodzaju produktu. Na jaki charakter wypełnienia sklep internetowy może się zdecydować?

Rodzaj wypełnienia a zastosowanie 

  • Podkładki blokujące i unieruchamiające – wypełnienie tego typu doskonale niweluje wstrząsy, jednocześnie usztywniając zawartość kartonu. Warto jest dostosować grubość podkładki do rodzaju produktu, tak aby był on maksymalnie zabezpieczony.
  • Wstęgi papieru – dobór wielkości kartonu do wymiarów produktu bezpośrednio przekłada się bezpieczeństwo zawartości paczki. Niestety nie zawsze możliwe jest dokładne dopasowanie. Wypełnienie wolnej przestrzeni zapobiega przed przemieszczaniem się towaru w paczce. Wstęgi są skutecznym rozwiązaniem w takiej sytuacji.
  • Wypełnienie w kształcie plastra miodu – system ten dedykowany jest delikatnym przedmiotom, które wymagają szczególnej ochrony. Produkty szklane narażone są na pęknięcia bądź zarysowania w trakcie transportu. Owinięcie towaru jest zatem konieczne i gwarantuje dotarcie delikatnych zamówień do klienta w nienaruszonym stanie.
  • Systemy o właściwościach termicznych – w przypadku wysyłki żywności obowiązkowo należy zastosować wypełnienie, które uchroni produkty przed zepsuciem się. Podkładki rozmieszczone na ścianach kartonu umożliwiają utrzymanie stałej temperatury, zapewniając tym samym właściwe warunki izolacyjne. 

Estetyczny wygląd papieru 

Rodzaj wysyłanego asortymentu do klienta warunkuje zatem charakter wypełnienia. Uniwersalny papier może być jednak dopasowany do każdego produktu, dlatego bardzo chętnie właściciele sklepów wysyłkowych decydują się na zastosowanie tego biodegradowalnego materiału. Elastyczny papier doskonale chroni i ma właściwości amortyzujące. Nie stanowi zagrożenia dla artykułów spożywczych, dlatego też bez problemu papierowe wypełnienie wykorzystane może być przez sklepy internetowe oferujące żywność. Dodatkowym atutem materiału tego typu jest jego estetyczny wygląd. Pięknie i elegancko prezentuje się w paczce niezależnie od rodzaju zawartości.