Papierowe wypełnienia dla delikatnego asortymentu

Sklep internetowy z delikatnym asortymentem oferuje produkty, których transport powinien być należycie zrealizowany. Na wysyłkę składa się kilka etapów – w tym właściwe zapakowanie produktu. Idealnym rozwiązaniem są papierowe wypełnienia, przystosowane do ochrony delikatnych produktów. 

Jakie towary wymagają szczególnej ochrony?

Kategoria przedmiotów o delikatnym charakterze jest niezwykle szeroka, a wpisują się w nią zastawy stołowe, szklane ozdoby, lustra czy niewielkie produkty rzemieślnicze. Klient oczywiście oczekuje, iż zakupiony towar trafi do niego w nienaruszonym stanie. Właściciel sklepu dźwiga zatem na barkach konieczność zastosowania rozwiązań, które skutecznie zabezpieczą delikatny asortyment. 

Rodzaje papierowych wypełnień dla delikatnych przedmiotów

  • Plaster miodu – powierzchnia produktów tego typu narażona jest na zniszczenia, zarysowania bądź pęknięcia. Pierwszym etapem ochrony powinno być zatem właściwe owinięcie towaru. W tym celu idealnie sprawdzi się papierowe wypełnienie w formie plastra miodu. Forma wypełnienia inspirowana jest naturą, bowiem plaster miodu chroni w ulu młode pszczoły. Elegancki wygląd wypełnienia znacząco wpływa na estetykę zapakowanego produktu. Elastyczny papier gwarantuje maksymalną ochronę i bezpieczeństwo transportowanych towarów. 
  • Podkładki amortyzujące – nie wystarczy wyłącznie owinąć delikatną powierzchnię, konieczne jest także unieruchomienie towaru wewnątrz przesyłki. Specjalnie zaprojektowane podkładki blokują i ściskają produkt, uniemożliwiając przemieszczanie się przedmiotu w kartonie. Transportowana przesyłka narażona jest na wstrząsy oraz drgania, które są niezależne już od właściciela sklepu. Musi on zatem w najwyższym stopniu ochronić towar już na etapie magazynowym. 
  • Wstęgi papieru – stosowane są najczęściej do wypełniania wolnej przestrzeni w paczce. Wstęgi bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku zawartości, która składa się z kilku elementów, które muszą być od siebie odseparowane. W zasadzie wypełnienie w formie wstęg zastosować możemy w każdym przypadku, niezależnie od charakteru asortymentu.

Wyroby rzemieślnicze i produkty spożywcze 

Delikatnymi produktami są towary rzemieślnicze, wymagające znacznie więcej wysiłku w tworzeniu. Cena unikatowego wyrobu jest zdecydowanie wyższa niż w przypadku produktów pochodzących z masowej produkcji. Dlatego podczas pakowania artykułu tak ważne jest zachowanie wszelkich względów bezpieczeństwa. 

Delikatnym asortymentem może być także żywność, która wymaga prawidłowych warunków termicznych.Izolacyjna moc papieru sprawia, że wystarczy zastosować odpowiednią ilość warstw, aby towar dotarł do klienta świeży.

Warto zauważyć, iż papierowe wypełnienia są doskonałą alternatywą dla sztucznych tworzyw. Bez problemu poddane mogą być procesowi recyklingu, a ich rozkład trwa zaledwie kilka miesięcy. Ekologiczne wypełniacze nie stanowią zatem zagrożenia dla fauny i flory. Wiele sklepów decyduje się na wprowadzenie ekologicznej polityki sprzedażowej, bowiem klienci znacznie chętniej decydują się na wybór sklepu, który działa w trosce o naszą planetę. Zawartość paczki prezentuje się elegancko i szykownie, ponieważ papier zwiększa walory estetyczne.