Redukcja śladu węglowego a ekologiczne wypełnienia papierowe

Śladem węglowym nazywamy wpływ działalności, kraju lub też osoby na zmianę klimatu. Emisja gazów cieplarnianych w dużym stopniu przyczynia się do globalnego ocieplenia. Z tego, a także wielu innych powodów zauważyć można coraz większe zainteresowanie kwestiami dotyczącymi ochrony środowiska naturalnego. Akcje te promowane są szeroko w mediach społecznościowych, w związku z czym wiele firm również postanowiło przyłączyć się do ekologicznych rozwiązań.

Istotne znaczenie ekologii w branży e-commerce
Rosnące zainteresowanie działaniami opartymi o dobro środowiska naturalnego zauważyć możemy niemal w każdym sektorze gospodarki. Przyczynia się to do wzrostu świadomości coraz większej ilości osób. Firmy, których polityka opiera się o ekologiczne rozwiązania jest dużo lepiej postrzegana przez klientów, a także znacznie wyróżnia się na tle konkurencji. Zyskuje na tym jednak nie tylko wizerunek marki, ale przede wszystkim nasza planeta. Używanie ekologicznych, papierowych wypełniaczy jest dużo bezpieczniejsze od folii bąbelkowej oraz pozostałych wypełniaczy z tworzyw sztucznych. Papier jest materiałem biodegradowalnym, a całkowity czas jego rozkładu wynosi około 6 miesięcy. Daje również możliwość ponownego wykorzystania materiału – nadaje się do makulatury oraz może zostać poddany recyklingowi.

Dlaczego warto pamiętać o dobrym zabezpieczeniu?
Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki gwarantuje ochronę towaru oraz daje gwarancję, że produkt dotrze w docelowe miejsce w stanie nienaruszonym. Pomaga to uniknąć wszelkich ewentualnych reklamacji oraz zwrotów, które wiązałyby się z dodatkowymi kosztami oraz koniecznością ponownego transportu, co również ma znaczenie w kwestii związanej z emisją gazów cieplarnianych.

Papierowe wypełniacze – duże możliwości wyboru
Papierowe wypełniacze poza świetnym zabezpieczeniem przesyłki, pełnią też funkcję estetyczną. Papier jest bowiem materiałem dużo bardziej eleganckim. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów wypełniaczy, których dobór zależny może być od wielkości, kształtu, czy też tworzywa, z jakiego zabezpieczany przedmiot został zrobiony. Stosować je możemy do każdego rodzaju przesyłki. Unieruchamiające i blokujące papierowe podkładki – podobnie jak papierowe wypełniacze owijające – zapewnią paczce oraz towarowi odpowiednią amortyzację, a także ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Z kolei do zabezpieczenia przedmiotów o delikatnej i kruchej budowie świetnie sprawdzi się specjalny wypełniacz, strukturą przypominający plaster miodu. Poprzez dokładne owinięcie przedmiotu eliminuje możliwość zarysowania, przetarcia, obicia oraz pozostałych uszkodzeń. Świetnie sprawdza się w przypadku szklanego asortymentu lub też sprzętu elektronicznego. Z kolei do unieruchomienia towaru oraz wypełnienia wolnej przestrzeni paczki, najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wstęg papieru.

Sposoby zabezpieczania przesyłki
Dobrymi i skutecznymi sposobami zabezpieczenia produktów, które zapewnią im odpowiednią ochronę, są unieruchomienie oraz blokowanie. Uniemożliwiają ryzyko przemieszczenia się towaru wewnątrz paczki, podczas którego mógłby się uszkodzić. Pomocne będą też specjalne podkładki, które odpowiadają za ściskanie oraz wypełnianie wolnej przestrzeni. Wypełniacze te doskonale sprawdzają się przy produktach o strukturze wymagającej dokładnej ochrony, jak w przypadku szklanych, porcelanowych przedmiotów lub też delikatnego sprzętu. Pomaga to również niwelować wstrząsy oraz amortyzować transportowany asortyment.