Taśmy pakowe odporne na czynniki zewnętrzne

Taśmy pakowe bywają nieocenionym wsparciem podczas pakowania produktu do klienta. Akcesorium powinno być zatem obowiązkowym wyposażeniem każdego sklepu wysyłkowego. Taśmy o ekologicznym charakterze odporne są na działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu doskonale radzą sobie podczas transportu paczki w miejsce docelowe.

Czym są ekologiczne taśmy pakowe WAT?

Maksymalne zabezpieczenie zawartości przesyłki na etapie magazynowym gwarantuje, iż zamówiony przez klienta towar dotrze do niego w nienaruszonym stanie. Bardzo ważne jest zatem sumienne i dokładne zapakowanie produktu, które odbywa się przy użyciu odpowiednich wypełniaczy oraz taśm pakowych. Wypełnienie wolnej przestrzeni w formie papieru doskonale sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju asortymentu. Biodegradowalny papier zdecydowanie wygrywa na tle pozostałych opcji, dostępnych na rynku. Szkodliwość folii bąbelkowej i innych form tworzyw sztucznych jest oczywistością. Sklepy internetowe, które nadal korzystają z rozwiązań tego typu, zdecydowanie powinny rozważyć całkowitą rezygnację z plastikowych wypełnień.

Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do taśm pakowych. Tradycyjna taśma WAT stanowi zagrożenie dla środowiska naturalnego. Alternatywą także w tym przypadku są taśmy pakowe wykonane z papieru. System aktywowany wodą posiada na swojej powierzchni powłokę kleju, wyprodukowaną na bazie skrobi. Materiał bazowy oraz klej są w pełni ekologiczne, mogą być zatem poddane procesowi recyklingu. Taśma radzi sobie doskonale w każdych warunkach pogodowych. Nie jest zatem podatna na działanie wilgotności otoczenia bądź ekstremalnych temperatur. W odróżnieniu od innych rodzajów taśm, produkt papierowy nigdy nie traci trwałości kleju.

Rodzaje taśm WAT-owych 

W zależności od wymagań odnośnie wytrzymałości i zabezpieczenia, sklep wysyłkowy zdecydować może się na:

  • Taśmę WAT niezbrojną – akcesorium przystosowane jest do łączenia powierzchni kartonowych, które w najmniejszym stopniu narażone są na przypadkowe otwarcie. Klej o wysokim stopniu trwałości gwarantuje dokładne zamknięcie opakowania.
  • Taśmę WAT zbrojną – wzbogaconą o szklane włókna wzdłuż długości taśmy. Produkt dedykowany do łączenia powierzchni kartonowych, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia.
  • Taśmę WAT zbrojną Venom – podwójnie wzmocniona taśma (szklanym brzegiem wzdłuż długości i poliestrowym wzmocnieniem w kierunku poprzecznym). Akcesorium zapewnia 100% skuteczności podczas łączenia powierzchni kartonowych oraz 100% gwarancji, iż karton nie otworzy się niespodziewanie podczas transportu.
  • Taśmę WAT Red Alert – „odporną na manipulację”, oznacza to, że taśma podczas próby jej usunięcia pozostawia po sobie czerwony ślad w miejscu łączenia. Dodatkowo ponadwymiarowa szerokość zapobiega ukryciu śladu, w sytuacji ponownego zaklejenia innym rodzajem taśmy. Produkt ten doskonale sprawdzi się w przypadku zabezpieczenia zawartości przesyłki przed kradzieżą. 

Ekologiczne taśmy są idealnym dopełnieniem papierowych wypełnień. W połączeniu dają maksymalną ochronę przesyłce, trafia ona zatem do klienta w stanie nienaruszonym. Niezależnie od charakteru asortymentu, każdy sklep internetowy powinien zaopatrzyć się w oba rozwiązania.