ECOpakowanie

Wypełniamy wolne przestrzenie w paczkach
ekologicznym papierem.

By pomimo wysokiej konsumpcji realizowanej drogą
e-commerce dbać o Zielony Ład na planecie poprzez pakowanie ekologiczne.

care-planet

Pakowanie ekologiczne w trosce o naszą planetę

Od kilku lat coraz wyraźniej słyszymy głosy nawołujące do ochrony planety, klimatu i środowiska naturalnego. Część z nich nawołuje do zmniejszenia konsumpcji.


Idea ograniczania konsumpcji przez współczesnych ludzi, szczególnie żyjących w krajach rozwiniętych i mocno rozwijających się, do jakich należy Polska, jest jednak dość trudna, żeby nie powiedzieć karkołomna w realizacji.
W dodatku, w dzisiejszych czasach, znaczna część konsumpcji odbywa się w Internecie, poprzez zakupy online.
To wiąże się z dużą ilością przesyłek.
I będzie ich jeszcze więcej.
Przesyłki zaś związane są z koniecznością ich zapakowania.

W niemal każdej paczce, poza kupowanymi rzeczami, musi być jakieś wypełnienie, celem zabezpieczenia przesyłki w transporcie, by nie uległa uszkodzeniu.
Dlatego warto zastanowić się nad ekologicznym pakowaniem paczek, które będzie nie tylko skutecznym zabezpieczeniem przesyłki w transporcie, ale także produktem przyjaznym dla środowiska.

Naturalnie w paczce

Skoro mamy ograniczony wpływ na zmniejszenie konsumpcji, zadbajmy o środowisko i dobrostan naszej planety jak możemy najlepiej – stosując naturalne i ekologiczne rozwiązania w zakresie pakowania przesyłek - eko pakowanie paczek.

Ekologiczne pakowanie paczek, w postaci stosowania papieru do wypełniania pustych przestrzeni oraz amortyzowania jej zawartości to najlepsze, co możemy wspólnie zrobić dla zrównoważonego rozwoju.

Naturalnie postawmy na ECOpakowanie

Na papier, który pochodzi z natury i wraca do natury! Na wydajne rozwiązania w zakresie produkcji wkładek papierowych i oklejania przesyłek – Eko-Taśmy WAT.
Naturalnie, że z TreECO!

Ekologiczne pakowanie - wydajne
i optymalne rozwiązania TreECO

Jesteśmy partnerem dla e-commerce, wspieramy procesy logistyczne w tym biznesie. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania do ekologicznego wypełniania oraz zabezpieczania przesyłek kurierskich: od dzierżawy sprzętu i dostaw papieru przez doradztwo w procesach optymalizacyjnych.

 • Pomagamy w wyborze urządzenia dopasowanego do specyfiki biznesu
 • Wdrażamy sprzęt na stanowisku pracy i przeprowadzamy szkolenia z obsługi maszyn
 • Uczymy, jak obniżać koszty poprzez wydajne pakowanie i minimalne zużycie papieru
 • Zapewniamy regularne dostawy papieru
 • Zapewniamy serwis i konserwacje maszyn
Dostarczamy ekologiczne i jednocześnie ekonomiczne rozwiązania, optymalizujące prace związane z organizacją wysyłek paczek. Ograniczamy ślad węglowy, a jednocześnie szukamy oszczędności, które przekładają się na redukcję kosztów biznesowych podmiotów e-commerce. Korzystamy z wysokiej klasy papieru oraz urządzeń producenta Ranpak. Dostarczamy sprzęt i narzędzia (konwertery i dyspensery), dzięki którym firmy e-commerce mogą wypełniać wolne przestrzenie w paczkach naturalnymi, ekologicznymi materiałami, czyli papierem oraz oklejać paczki papierowymi Eko-Taśmami. Wspieramy firmy e-commerce w dbałości o dobrostan planety – o sprawę i ideę bliską zwykłym ludziom. Wypełniamy paczki ekologicznie.
 • Jak stworzyć ECOpaczkę?

  • zapakuj paczkę w karton
  • zastosuj wypełniacze z papieru, również w przypadku przesyłek termicznych
  • oklej przesyłkę jedną warstwą Eko-Taśmy z klejem aktywowanym wodą
 • Naturalnie ograniczmy razem plastik

  Z raportu Deloitte „Plastik w obiegu zamkniętym” z 2021 r. Wynika, że tylko 9% odpadów w postaci plastiku trafia do recyklingu i uczestniczy w obiegu zamkniętym. Pora na papier! Pozytywna zmiana dokonała się już w sektorze gastronomicznym, kolej na ekologiczne pakowanie paczek w e-commerce!

Naturalnie wybierz papier!