Pakowanie termiczne

Ekologiczna alternatywa dla wykonanych z plastiku czy EPS zabezpieczeń termicznych dla cateringu i przesyłek w przypadku produktów wymagających stałego chłodzenia, takich jak żywność czy kosmetyki? Doskonale utrzymujące temperaturę rozwiązanie RecyCold™ składające się z dwóch rodzajów wypełnień: climaliner oraz cool paks. Naturalnie z TreECO!

RecyCold™ – papierowa wyściółka i wkłady chłodzące do paczek

Rozwiązanie RecyCold™ składa się z dwóch uzupełniających się elementów:

  • wyściółki RecyCold™ climaliner, złożonej z dwóch warstw papieru z recyklingu, pomiędzy którymi, w środku, znajduje się pojedyncza lub podwójna warstwa papieru Geami o strukturze plastra miodu
  • chłodzących wkładów papierowych RecyCold™ CoolPacks wielokrotnego użytku, wypełnionych w 100% biodegradowalnym żelem chłodzącym

Z wnętrza ekologicznej paczki wygląda to następująco: wyściółka RecyCold™ climaliner zapobiega przewodzeniu ciepła, utrzymując prawidłową temperaturę nawet do 48 godzin dla produktów takich jak: kosmetyki czy żywność.

Wkłady chłodzące do paczek RecyCold™ CoolPacks z żelem chłodzącym pomagają utrzymać optymalną dla tego typu przesyłek temperaturę we wnętrzu paczki aż do 10 h, również w przypadku produktów schłodzonych i zamrożonych. Ilość warstw papieru oraz grubość wkładów dobierane są indywidualnie w zależności od rodzaju oraz stopnia schłodzenia produktów.

Naturalnie chłodno w paczce!

RecyCold™ to rozwiązanie dedykowane nie tylko do przesyłek e-commerce. Jest również świetnym zabezpieczeniem termicznym stosowanym w przypadku dostaw produktów spożywczych schłodzonych do temp. 2-8°C, pakowanych w papierowe torby, dostarczanych do klientów tego samego dnia lub pakowanych na wynos dla klientów restauracji.

Ochrona termiczna w przypadku zastosowania papierowej torby z jednym wkładem RecyCold™ jest ok. 100% efektywniejsza niż w przypadku zastosowania zwykłej plastikowej torby. Po dodaniu do torby z wyściółką jednego wkładu chłodzącego RecyCold™ efektywność ochrony termicznej wzrasta do ok. 233%.

Poznaj bliżej nasze rozwiązanie