Szkolenie i wsparcie techniczne

Aby firmy, które na co dzień borykają się z dużą ilością przesyłek, mogły w pełni wykorzystywać potencjał naszych narzędzi, organizujemy szkolenia instruktażowe, które odbywają się bezpośrednio na stanowisku pracy pakowacza. Specjaliści wyjaśniają obsługę maszyn konwertujących oraz prezentują techniki efektywnego pakowania. Wszystko po to, by optymalizować zużycie papieru i dokładnie zabezpieczać zawartość paczki. Każdy z uczestników szkolenia otrzymuje imienny certyfikat potwierdzający nabytą wiedzę i umiejętności.

Zapewniamy okresowe przeglądy PAKsystemów, tak by działały nieprzerwanie i efektywnie. Jeśli potrzebujesz porady technicznej, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Wykwalifikowany Doradca odpowie na Twoje pytania. Skontaktuj się z nami!

Pracujemy od 8:00 do 16:00
Nasza infolinia: +48 17 785 05 05

Szkolenie z użytkowania konwerterów do papieru
Serwis konwerterów

Serwis

Dostarczamy sprzęt oraz papier, dzięki którym firmy mogą wypełniać wolne przestrzenie w paczkach naturalnymi, ekologicznymi materiałami. Jeśli jednak działanie konwertera będzie nieprawidłowe, rozwiążemy problem, zapewniając:

  • Wsparcie techniczne podczas rozmowy telefonicznej
    ze specjalistą
  • Interwencję serwisanta w dogodnym terminie
  • Zastępczy konwerter na czas naprawy

Kontakt z serwisem: +48 17 785 05 97
w godz. od 8:00 do 16:00

FAQ

W jaki sposób dobrać odpowiedni rodzaj konwertera?

Doradca ds. ECOpakowania dobierze najlepsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę:
· Ilość pakowanych paczek na dobę
· Rozmiar i wagę pakowanych przedmiotów
· Stopień amortyzacji i rodzaj stosowanych opakowań

Czy można przetestować oferowane rozwiązanie?

Naturalnie! Każdorazowo naszym Klientom proponujemy przeprowadzenie testu naszych systemów pakowania. Dzięki temu możemy dostosować ofertę i określić cykliczność dostaw papieru.

Czy testy są płatne?

Papier niezbędny do przeprowadzenia testów to jedyny koszt, jaki ponoszą Klienci. Konwertery udostępniane są bezpłatnie.

Czy obsługa konwertera jest trudna?

Niezbędna wiedza na temat obsługi konwertera przekazywana jest na szkoleniach, które stanowią naturalny element współpracy. Udostępniane przez nas konwertery wymagają jedynie nadzoru i stałego dostępu do papieru.

W jakich trybach mogą pracować konwertery?

W trybie automatycznym – wymagają jedynie nadzoru i odebrania wytworzonego wypełniacza.

W trybie manualnym – operator odcina wypełniacz po osiągnięciu pożądanej długości za pomocą dźwigni lub przycisku nożnego.

Czy urządzenia do obsługi wymagają wykwalifikowanego personelu?

By nie doprowadzić do ewentualnych zniszczeń papieru lub uszkodzeń maszyny, konwerter powinien być obsługiwany przez osobę przeszkoloną. Potwierdzeniem umiejętności operatora jest certyfikat wydawany przez firmę TreECO .

W jaki sposób powstaje wypełniacz?

Konwerter przetwarza ekologiczny papier i formuje go w odpowiedni kształt. Powstały wypełniacz skutecznie i naturalnie chroni zawartość paczki przed wszelkimi uszkodzeniami.

Jak konfekcjonowany jest papier do produkcji wypełniacza?

Papier konfekcjonowany jest w rolkach lub w postaci składanki.

Ile rodzajów wypełniaczy może wytwarzać konwerter?

Jedno urządzenie może wytwarzać tylko jeden typ wypełniacza – wstęgę lub podkładkę.

Jaką długość ma wytwarzany wypełniacz?

Konwertery mogą być zaprogramowane tak, by automatycznie produkować preferowaną długość wypełniacza. Natomiast te sterowane manualnie pozwalają odcinać papier przez operatora urządzenia.

Czy wytwarzane wypełniacze są jednego typu, czy mogą różnić się między sobą?

Naturalnie wypełniacze różnią się między sobą. Papier może być konwertowany w formę gniecionego papieru lub sztywnej podkładki, a do owijania przedmiotów dedykowany jest specjalny papier w „plastry miodu”.

Czy wypełniacze wytwarzane są tylko z jednego typu papieru?

Każdy papier stosowany jako wypełniacz to w pełni ekologiczne rozwiązanie. W zależności od jego przeznaczenia oraz wymaganego stopnia amortyzacji stosuje się papier o różnej gramaturze i ilości warstw.

Czy konwertery mogą działać w linii produkcyjnej?

Naturalnie! Możemy zaoferować konwertery dostosowane do pracy w niewielkich pomieszczeniach, a także maszyny, które mogą być zintegrowane z linią produkcyjną.

Co znaczy integracja konwertera?

Integracja to dopasowanie maszyny do indywidualnych potrzeb magazynowych (praca pod stołem, praca w linii, tryb reprodukcji taśmowej itp.).

Co to jest system PadPak?

PadPak, to system do pakowania produktów przy użyciu papierowej podkładki o unikalnym kształcie, która wypełnia wolne przestrzenie. Podkładki PadPak możemy użyć, aby amortyzować, owijać, czy blokować przedmioty wewnątrz kartonu.

Co to jest system FillPak?

FillPak to system wypełniania wolnych przestrzeni między produktem a pokrywą paczki. Papier jest formowany w kształt gwiazdy, co zwiększa powierzchnię wypełniacza. Dzięki temu do produkcji może być wykorzystywany papier jednowarstwowy. Wydajne i naturalne pakowanie w jednym.

Nie mam wystarczającej ilości miejsca, aby ustawić duży konwerter – czy Treeco znajdzie dla mnie rozwiązanie?

Naturalnie! W ofercie posiadamy kilkanaście różnych konwerterów, od najmniejszych – z manualną obsługą, po największe w pełni automatyczne, które można integrować z linią. Zawsze staramy się poznać profil Klienta, jego potrzeby, a następnie dopasować odpowiedni rodzaj konwertera.

Czy mogę używać więcej niż jednego systemu?

Naturalnie! Podczas wizyty naszego przedstawiciela oraz późniejszych testów zawsze staramy się dopasować odpowiedni system do profilu działalności Klienta. Często bywa tak, że zastosowanie znajdują oba systemy – PadPak oraz FillPak.

Czy mogę używać więcej niż jednej maszyny?

Naturalnie! Każdemu Klientowi udostępniamy taką ilość maszyn, aby pakowanie systemem Ranpak odbywało się w optymalny i zrównoważony sposób, naturalnie wspierając procesy logistyczne.

Dlaczego TreECO?

Ekologiczne systemy wypełnień wolnej przestrzeni w paczkach zostały opracowane z troską o dobro planety. Dzięki ekologicznym rozwiązaniom i nowoczesnemu podejściu do logistyki ograniczamy ślad węglowy, a tym samym chronimy środowisko.

Czy rozwiązania oferowane przez TreECO są ekologiczne?

Naturalnie! Papier do produkcji wypełniaczy nie zawiera żadnych szkodliwych dodatków uniemożliwiających jego powtórne przetworzenie, jest ekologiczny i w pełni biodegradowalny. Więcej o papierze

Z czego wykonywane są wypełniacze?

Wypełniacze wykonywane są z papieru typu Kraft produkcji Ranpak BV, papieru ECO oraz papieru z trawy.

Do jakich firm kierowana jest nasza oferta?

Ofertę kierujemy do wszystkich firm, które pakują oraz przesyłają towary i chcą to robić w zrównoważony sposób. Do naszych klientów należy m.in. firmy: produkcyjne, transportowe, handlowe, wysyłkowe, logistyczne, spedycyjne.

Jaki asortyment można zabezpieczać?

Systemy wypełnień skutecznie zabezpieczą każdy rodzaj pakowanych produktów. Od dużych i ciężkich elementów po małe, delikatne, a nawet szklane przedmioty. Wystarczy dobrać rodzaj papieru i uformować go w wypełnienie odpowiadające wymaganiom pakowanego produktu. Naturalnie pomożemy w wyborze!

Ile to kosztuje?

Cena jest zależna od ilości zużytego papieru i rodzaju konwertera. Po przeprowadzonych testach nasz specjalista oszacuje zapotrzebowanie firmy i przedstawi koszty.

Ile muszę zamawiać papieru, aby zostać Państwa Klientem?

Kierujemy się indywidualnym podejściem do każdego klienta, niezależnie czy zapotrzebowanie jego firmy to 1 rolka miesięcznie, czy 10 palet papieru. Cieszymy się, że możemy dostarczać ekologiczne rozwiązania, a tym samym troszczyć się o środowisko.

Potrzebuję więcej papieru, niż zamawiałem dotychczas.

Z myślą o bezpieczeństwie i zapewnieniu ciągłości dostaw utrzymujemy odpowiednio skalkulowany bufor, tak aby w przypadku nieprzewidzianego wzrostu zapotrzebowania na materiał wypełniający, nie powodować przestojów w dostawie papieru, a tym samym w pakowaniu.

„Jakoś sobie radzimy, nie potrzebujemy tego…”

Nie podważamy tego, wychodzimy jednak z założenia: „Jeśli nie spróbujesz, to się nie przekonasz”.

Wizyta doradcy TreECO w  siedzibie Państwa firmy nic nie kosztuje, a być może nasz system pozwoli na skuteczniejsze zabezpieczenie produktów, przyspieszenie realizacji wysyłek, zredukowanie kosztów materiałów do pakowania, a co najważniejsze nie będzie przyczyniał się do degradacji środowiska.