Better Pack Packer 3s

Better Pack Packer 3S to ręczny dyspenser taśmy, którego zaletą jest możliwość jego przenoszenia w dowolne miejsce pracy. Urządzenie działa na zasadzie „pociągnij i zerwij” i nie potrzebuje zasilania elektrycznego.

Dyspenser może być stosowany do taśm ze wzmocnieniem lub bez wzmocnienia, których szerokość wynosi 2,54 cm do 7,62 cm. Zalecany jest do pakowania 10 kartonów dziennie.

Better Pack Packer 333 Plus

Dyspenser przeznaczony jest do łączenia małych i średnich opakowań. Nie wymaga zasilania energią elektryczną. Wyjątkiem jest dodatkowa funkcja podgrzewania, która zwiększa przylepność taśmy. Dyspenser wyposażony jest w duży pojemnik na wodę, co pozwala na dłuższą pracę urządzenia. Co więcej, proces pakowania jest zautomatyzowany dzięki możliwości ustawienia jednej z 15 długości taśmy.

Urządzenie może być stosowane do taśm bez wzmocnienia i ze wzmocnieniem o szerokości od 3,81 cm do 7,62 cm. Zalecany jest do pakowania 100 kartonów dziennie.

Better Pack BP555E

W trosce o bezpieczeństwo urządzenie skonstruowane jest z certyfikowanych materiałów. Dodatkowo wyposażone jest w blokadę, która wyłącza ostrze w momencie podniesienia pokrywy, a także odcięcie termiczne, które zapobiega przegrzaniu urządzenia. Zaletą dyspensera jest możliwość personalizacji wydawanej taśmy, na której można nadrukować logo firmy czy wybrany napis. By ułatwić użytkowanie, dyspenser został wyposażony w klawiaturę sterującą, duży pojemnik na rolkę oraz wodę, a także specjalną konstrukcję podtrzymującą wyprodukowany kawałek taśmy.

Może być stosowany do taśm bez wzmocnienia i ze wzmocnieniem o szerokości od 3,81 cm do 7,62 cm. Zalecany jest do pakowania powyżej 100 kartonów dziennie.

Proces zaklejania kartonów taśmą bez użycia specjalnie temu dedykowanych akcesoriów bywa czasochłonny. Aby przyśpieszyć i ułatwić pakowanie towaru, warto wykorzystać dyspenser do taśmy pakowej. To niezastąpione narzędzie, które znacząco ułatwia pracę w wielu branżach. Dyspenser do taśmy pakowej służy do odmierzania, cięcia i aplikowania taśmy na karton. Modele dyspenserów różnią się w zależności od wielkości, rodzaju zasilania czy metody aplikacji taśmy.

Podstawą wyposażenia magazynu jest dyspenser do taśm pakowych

Niezależnie od specyfiki działalności, dyspenser do taśm staje się niezbędnym narzędziem, które przyspiesza i ułatwia proces pakowania. Praca w magazynie wiąże się z koniecznością pakowania różnego rodzaju towarów – od małych przedmiotów, po duże i ciężkie pakunki. W tym kontekście dyspenser do taśm pakowych to nieocenione narzędzie, które pozwala na szybkie i precyzyjne zaklejenie paczki, bez konieczności posługiwania się dodatkowymi narzędziami do cięcia taśmy.

Dyspenser do taśm pakowych ułatwia pracę pracownikom magazynu, zwiększając ich komfort i bezpieczeństwo. Dzięki łatwej obsłudze dyspensery taśm pakowych minimalizują ryzyko zmęczenia czy urazów, a tym samym przyczyniają się do podniesienia efektywności pracy.

Jak działa dyspenser do taśmy pakowej?

Działanie dyspenserów różni się w zależności od rodzaju. Modele, które obsługiwane są ręcznie na zasadzie „pociągnij i zerwij” przypominają dyspenser do taśmy klejącej. Nie wymagają dodatkowego zasilania i są proste w użyciu. Natomiast modele, które wyposażone są w funkcję podgrzewania taśmy lub personalizacji nadruku zasilane są energią elektryczną. Wbrew pozorom zarówno takie dyspensery jak i te przypominające podajniki do taśmy klejącej są proste w użytkowaniu dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania urządzeniem.

5 kluczowych zalet podajników do taśmy pakowej

  • Bezpieczeństwo

Dzięki zastosowaniu dyspenserów do taśm pakowych, ryzyko odniesienia obrażeń podczas pakowania jest znacznie mniejsze. Noże wbudowane w dyspensery są odpowiednio zabezpieczone, co minimalizuje ryzyko przypadkowych skaleczeń. W przeciwieństwie do użycia tradycyjnych nożyków – nie musisz się martwić o potencjalnie niebezpieczne sytuacje.

  • Komfort pracy

Dyspenser do taśmy pakowej jest zwykle zaprojektowany tak, aby był jak najbardziej ergonomiczny, dzięki temu nie zajmuje dużo miejsca przy stanowisku do pakowania. Ponadto dyspensery do taśm pozwalają na jednoręczne odmierzanie, cięcie i aplikowanie taśmy. To znacznie przyspiesza proces pakowania towaru.

  • Uniwersalność

Wiele dyspenserów do taśm jest uniwersalnych, co oznacza, że mogą obsługiwać różne rodzaje i szerokości taśm. Dzięki temu jedno narzędzie jest w stanie sprostać różnym wymaganiom pakowania.

  • Oszczędność taśmy

Dzięki precyzyjnemu odmierzaniu taśmy dyspensery pomagają minimalizować odpady, co niesie korzyść zarówno dla firmy jak i środowiska.

  • Wzrost wydajności

Wprowadzenie dyspenserów do taśm w miejsce pracy może zdecydowanie zwiększyć wydajność. Czas spędzony na cięciu i szukaniu końca taśmy jest zredukowany do minimum, co pozwala pracownikom skupić się na innych zadaniach.

Jaki dyspenser do taśmy wybrać?

Wybór odpowiedniego dyspensera do taśm zależy przede wszystkim od charakteru i częstotliwości prac związanych z pakowaniem towaru. Jeżeli potrzebujesz narzędzia do codziennego, intensywnego użytku, warto zainwestować w dyspenser do taśmy pakowej o solidnej konstrukcji i dużej wydajności.

Z kolei dla mniejszych operacji pakowania, ręczny dyspenser do taśmy pakowej powinien być wystarczający. Ważne jest, aby podajnik do taśmy pakowej był ergonomiczny i dostosowany to ilości oraz rozmiarów zaklejanych paczek.

 

Model urządzenia Szerokość taśmy Dzienna eksploatacja Działanie
Dyspenser do taśmy – Better Pack Packer 3s 2,54 cm – 7,62 cm Do 10 kartonów dziennie Ręczne
Dyspenser do taśmy – Better Pack Packer 333 Plus 3,81 cm – 7,62 cm Do 100 kartonów dziennie Półautomatyczne
Dyspenser do taśmy – Better Pack BP555E 3,81 cm – 7,62 cm Powyżej 100 kartonów dziennie Automatyczne

 

Dyspenser do taśmy pakowej to podstawa wyposażenia magazynu, która gwarantuje wydajne, szybkie i bezpieczne pakowanie towaru. Postaw na ECOpakowanie i wybierz dyspensery do taśmy pakowej z oferty TreECO!