Papierowe wypełniania dla magazynów – pierwszy krok firmy do bycia eko

Tworzywa sztuczne zanieczyszczające morza i oceany 

Działania na rzecz środowiska naturalnego wyróżniają firmę na tle konkurencji. Warto zatem wprowadzić niekiedy niewielkie zmiany, które mogą mieć ogromny wpływ na naszą planetę. Pierwszym krokiem może być zastąpienie dotychczasowych systemów wypełnień papierową alternatywą. Wykorzystanie tworzyw sztucznych stanowi obecnie jedno z największych zagrożeń dla środowiska naturalnego. Szacuje się, iż co minutę na świecie sprzedawane jest milion plastikowych butelek. Każdy z nas generuje przez całe swoje życie ogromne ilości plastikowych odpadów. Wiele z nich trafia do mórz i oceanów, stanowiąc ogromne niebezpieczeństwo dla ryb. Tworzywa sztuczne stają się w ten sposób pożywieniem dla organizmów wodnych, skutecznie doprowadzając do zatrucia, a następnie śmierci.Dlaczego tak się dzieje?

  • Każdego roku do mórz i oceanów trafia 8 mln ton tworzyw sztucznych, w tym 236 tys. ton mikroplastiku. 
  • Ocenia się, iż do 2050 roku w morzach i ocenach znajdować się będzie więcej plastiku niż ryb – w odniesieniu do masy.
  • Znacznie wzrasta ryzyko chorób raf koralowych, które mają kontakt z tworzywami sztucznymi – od 4% do 89%.
  • Wiele spożywanych przez człowieka ryb, zawiera w sobie niestrawione pozostałości mikroplastiku.

Niestety ilość plastiku w obiegu z roku na rok zwiększa się, pomimo usilnych dyskusji na forum publicznym na temat szkodliwości tworzyw sztucznych. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak długo rozkładają się przedmioty wykonane z tego typu tworzywa? Oto kilka przykładów:

  • torba foliowa – około 400 lat,
  • butelka PET – od 100 do 1000 lat,
  • papierek po słodyczach – około 450 lat,
  • pielucha – około 450 lat,
  • opona samochodowa – od 50 do 80 lat.

Czym zastąpić plastikowe wypełnienia paczek?

W kategorię tworzyw sztucznych wpisują się również wypełnienia, oparte na plastiku. Wiele sklepów internetowych wciąż wykorzystuje folię bąbelkową bądź innego typu systemy, wykonane z tworzyw sztucznych. Chcesz, aby Twój sklep wysyłkowy realnie przyczynił się do ochrony naszej planety? Wprowadź do swojego magazynu papierowe wypełnienia!

Wykonane w pełni z biodegradowalnego materiału, papierowe systemy są ekologicznym rozwiązaniem, bezpiecznym dla środowiska naturalnego. Występują w wielu formach, bez problemu zatem dopasują się do każdego rodzaju przesyłki – niezależnie od charakteru asortymentu sklepu internetowego. 

Zastosowanie wypełnień papierowych pozytywnie wpływa również na postrzeganie marki przez klienta. Budowa profesjonalnego wizerunku firmy w świadomości potencjalnego grona odbiorców jest jednym z najważniejszych kroków strategii marketingowej. Stosunkowo niewielka zmiana dla firmy, niesie zatem za sobą nie tylko korzyści dla całej planety, ale wpływa również na sukces marki.