Papierowe wypełnienia vs. tworzywa sztuczne w liczbach 

Wiele słyszymy o ekologicznych rozwiązaniach, pozytywnie wpływających na środowisko naturalne. Zobrazowanie działań w oparciu o liczby znacznie przejrzyściej ukazuje nam, jak wielki wpływ na naszą planetę mamy każdego dnia. Prowadzisz sklep internetowy i nadal korzystasz z plastikowych wypełnień? Sprawdź, dlaczego powinieneś zastąpić tworzywa sztuczne ekologiczną alternatywą!

Niezwykła wytrzymałość papieru

Papier jest materiałem w pełni biodegradowalnym, a jego ponowne wykorzystanie możliwe jest dzięki procesowi recyklingu. Zastosowanie wypełnień papierowych w sklepie internetowym jest zatem przejawem troski o środowisko naturalne. Argument odnośnie ochrony naszej planety powinien być wystarczający, aby firmy wykorzystujące tworzywa sztuczne zastąpiły je papierowym wypełnieniem. Papier do ostatecznego zużycia wykorzystywany może być aż 8 razy! Jak przedstawia się zużycie tworzyw sztucznych w oparciu o ilość liczbową i procentową?

  1. 1.    42% tworzyw sztucznych na całym świecie stanowią opakowania. 

Niemal połowa sztucznych materiałów w obiegu wykorzystywana jest do pakowania produktów. Opakowania występują najczęściej w formie jednorazowej, wyrzucane są zatem bezpośrednio po zakupie towaru. Sklep internetowy, wykorzystujący tworzywa sztuczne do pakowania swojego asortymentu, świadomie przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety. Wystarczy niewielka zmiana i zastosowanie papierowej alternatywy, aby procentowy stosunek wykorzystania tworzyw sztucznych zmniejszył się. 

  1. 2.    90% plastiku jest spalane, składowane na wysypisku bądź uwalniane do środowiska naturalnego.

Zdecydowana większość tworzyw sztucznych nie jest poddawana procesowi recyklingu. Wynika to głównie z braku segregacji śmieci na etapie gospodarstw domowych. Nie zapominajmy jednak, że tworzywa sztuczne trafiają do domów konsumentów za sprawą ogromnych koncernów i firm, oferujących produkty szczelnie zapakowane w plastik. Zużyte, jednorazowe opakowania stają się zatem ogromnym zagrożeniem nie tylko dla środowiska naturalnego, ale również dla zdrowia zwierząt lub ludzi.

  1. 3.    Rozkład plastiku trwa od 100 do 1000 lat.

Rozkład plastiku trwa setki lat, a nawet po ich upływie, mikrodrobiny tworzyw sztucznych wciąż obecne są w wodzie bądź glebie. Nie jest zatem możliwe całkowite pozbycie się plastiku z naszej planety, jego ilość ograniczyć powinniśmy więc już na etapie produkcji. Wiele opakowań z tworzyw sztucznych zastąpione może być ekologicznym odpowiednikiem – np. biodegradowalnym, papierowym wypełnieniem. 

  1. 4.    Ponad 70% konsumentów w USA, UK, Francji oraz Niemczech woli robić zakupy w sklepach stosujących ekologiczne opakowania.

Dodatkową motywacją stosowania papierowych wypełnień mogą być również wymagania konsumenta względem współpracy. Jego oczekiwania znacznie wzrosły na przestrzeni lat. Większa świadomość względem troski o środowisko naturalne sprawia, iż klient zwraca uwagę na każdy szczegół – również na sposób zapakowania produktu. Konsument zdecydowanie chętniej dokonuje transakcji w sklepie internetowym, który wykorzystuje ekologiczne rozwiązania.

Statystyk oraz liczb odnośnie tworzyw sztucznych jest znacznie więcej, powyższe jednak doskonale ukazują, jak ogromne znaczenie może mieć zastąpienie plastikowych wypełnień ekologiczną alternatywą w formie papieru.