Papier kraftowy

Papier kraftowy, czyli eko wypełniacz o niższym śladzie węglowym

Papier kraftowy jest ekologiczny, ponieważ pochodzi z natury, jest biodegradowalny i recyklingowalny, o czym świadczy certyfikat FSC. Emisja gazów cieplarnianych w pełnym cyklu życia produktu jest mniejsza o 94,4% w porównaniu do popularnych foliowych poduszek powietrznych. Wygląd i struktura papieru kraftowego wpisują się w modny styl eko. Odbiorcy Twoich paczek docenią Twoją troskę o środowisko naturalne! Dzięki zastosowaniu papieru kraftowego zmniejszysz ślad węglowy swojej firmy. 

Wytrzymały, bezwonny i spełniający zadania papier kraftowy

Papier typu Kraft jest mocny i wytrzymały, wykonany z najtwardszych włókien. Stosuje się go do wypełniania cięższych paczek. Odporny na przenikanie zapachów, nie przepuszcza światła. Zapewnia bardzo dobrą przyczepność taśm pakowych. Z wnętrza paczki nie unosi się nieprzyjemny zapach, który towarzyszy innym rodzajom papieru oferowanym przez konkurencję – nasz papier kraftowy jest bezwonny.

Plaster miodu – papier Kraft, z zastosowaniem innowacyjnego rozwiązania Geami, inspirowanego naturą, daje możliwość uzyskania papieru amortyzującego o strukturze plastra miodu, do owijania przedmiotów w paczkach. Tak jak plaster miodu w ulu chroni małe pszczoły, tak wypełniacz Geami amortyzuje i zabezpiecza delikatne przedmioty.

Papier kraftowy – wydajny i ekonomiczny

Możliwość programowania konwertera, w zakresie produkcji papierowych podkładek o określonej długości, pozwala dokładnie oszacować zużycie papieru. Przy produkcji podkładek papierowych zużycie jest mniejsze niż u konkurencji (z 1 m można wykonać 90 cm, czyli 90%). W ramach doradztwa TreECO prezentuje różne techniki wypełniania przestrzeni w paczce, by zredukować do minimum ilość zużywanego papieru.

Optymalny w składowaniu i transporcie

W zależności od wyboru PAKsystemu, papier kraftowy może występować w formie rolki lub składanki. Składanka jest łatwiejsza i bardziej ekonomiczna w transporcie, co oznacza że jednorazowo można przetransportować większą ilość papieru. Forma składanki redukuje również potrzebną do składowania powierzchnię miejsca magazynowego.

Dopasowany do potrzeb

Rozwiązania Treeco w zakresie produkcji wkładek z papieru kraftowego dają szeroki zakres możliwości wyboru programów i konfiguracji maszyn, również w kwestii wyboru długości produkowanych wkładek. Wkłady do przesyłek mogą być w kolorze białym lub brązowym.
W zależności od charakteru przesyłki, możesz wybrać gramaturę papieru typu kraft. Nasza oferta obejmuje papier kraft o gramaturze 50-90g m/2.

Poczuj korzyści z zastosowania papieru Kraft!

Z naszymi rozwiązaniami ekologicznie znaczy szybko i wydajnie, z korzyścią dla Ciebie, Twoich klientów oraz naszej planety.

 • Korzyści dla firmy

  • Optymalizacja kosztów
  • Komfort i wydajność pracy
  • Eko wizerunek firmy
 • Korzyści dla odbiorcy paczki

  • Bycie eko
  • Estetyka i neutralny zapach
  • Jakość obsługi
 • Korzyści dla Ziemi

  • Ograniczenie plastiku
  • Naturalny surowiec
  • Neutralny dla środowiska