Systemy pakowania dla sklepu wysyłkowego

Branża e-commerce obejmuje dużą część przestrzeni wirtualnej. Sklepy internetowe dostarczyć nam mogą obecnie każdy rodzaj towaru. Nieoceniona wygoda i komfort sprawiają, że sklep wysyłkowy zdecydowanie wygrywa na tle tradycyjnego sklepu stacjonarnego. Na szczególną uwagę zasługują systemy pakowania, bez których nie byłaby możliwa wysyłka towaru do klienta. 

Biodegradowalny charakter papierowych wypełnień

Wypełnienia odgrywają kluczową rolę w procesie realizacji zamówienia. Staranne zapakowanie zakupionego produktu odbywa się najczęściej w warunkach magazynowych. Właściciele sklepów wysyłkowych mają do wyboru wiele rozwiązań pakowych – oczywiście nie każde okazuje się być systemem najkorzystniejszym. Na jakie wypełnienie warto się zatem zdecydować?

Wybór właściwego systemu pakowania warto oprzeć o kilka wytycznych. Najważniejszym założeniem musi być zapewnienie pełnej ochrony wysyłanemu do klienta towarowi. Produkt umieszczony w kartonie powinien być unieruchomiony, tak aby niemożliwe było jego przemieszczanie się wewnątrz paczki. Jeszcze kilka lat temu jedynym rozwiązaniem była folia bąbelkowa bądź inna forma tworzywa sztucznego. O szkodliwości plastiku wspominamy bardzo często, ponieważ kwestia ta jest szczególnie ważna w odniesieniu do naszej planety. Współczesne możliwości pozwalają jednak skutecznie wyeliminować tworzywa sztuczne z branży e-commerce. Doskonałą alternatywą okazało się wypełnienie papierowe. Biodegradowalny materiał jest bezpieczny dla środowiska naturalnego. Papier poddany może być procesowi recyklingu, a jego całkowity rozkład trwa zaledwie kilka miesięcy. 

Rodzaje systemów pakowania w formie papieru

Wypełnienie tego typu występuje w wielu formach. Różne rodzaje papierowych wypełniaczy pozwalają dobrać idealne rozwiązanie do charakteru asortymentu sklepu internetowego. Systemy pakowania powinny być odpowiednio dopasowane do wysyłanego do klienta produktu. 

Nie wiesz, jaki wypełniacz sprawdzi się najlepiej w Twoim sklepie? Oto nasze propozycje: 

  • Papierowe podkładki – wypełnienie w formie podkładki blokuje i unieruchamia produkt, niwelując jednocześnie wstrząsy, które bywają czasami nieuniknione. Zawartość przesyłki nie przemieszcza się, dzięki czemu zapewniona jest maksymalna ochrona. Grubość podkładki uzależniona jest bezpośrednio od rodzaju towaru. Wypełniacz stosowany może być także jako wypełnienie wolnej przestrzeni. 
  • Papierowe wstęgi papieru – inna propozycja wypełnienia wolnej przestrzeni. Na etapie magazynowym ważne jest dobranie właściwego rozmiaru kartonu do zawartości przesyłki. Oczywiście nie zawsze możliwe jest maksymalne dopasowanie – wówczas zalecamy skorzystać z systemu papierowych wstęg. Elastyczne tworzywo o niewielkiej wadze właściwe ochroni każdą zawartość kartonu.
  • Papierowe wypełnienie o strukturze plastra miodu – doskonale sprawdzi się w przypadku delikatnych produktów – szklanej lub ceramicznej zastawy, luster czy produktów rzemieślniczych. Papier zabezpiecza przedmiot niczym plaster miodu w ulu, którego zadaniem jest ochrona młodych pszczół. Inspiracja naturą nie jest zatem przypadkowa. 

Zobacz szczegóły na temat papieru Kraft, który dzięki zastosowaniu innowacyjnego rozwiązania Geami, umożliwia uzyskanie papieru amortyzującego o strukturze plastra miodu.

  • Papierowe systemy o właściwościach termicznych – podkładka o odpowiedniej grubości, umieszczona na ściankach kartonu, zapewnia właściwą dla produktu izolację cieplną. Asortyment wielu sklepów opiera się na artykułach spożywczych, które wymagają utrzymania stałej temperatury podczas wysyłki. Jest to możliwe wyłącznie, poprzez zastosowanie pakowania termicznego.