Papier z trawy

Papier z trawy, czyli rewolucyjny produkt premium

Papier z domieszką trawy i wytwarzane z niego wypełniacze to rewolucyjny produkt w branży celulozowo-papierniczej. Jego produkcja pozwala na zmniejszenie eksploatacji lasów, chroni bioróżnorodność i pomaga osiągnąć globalne cele klimatyczne. Wybierany jest przez firmy, które kierują swoją ofertę do najbardziej świadomych ekologicznie klientów, jak np. miłośników kosmetyków naturalnych czy wegan, a także przez świadome marki szczególnie przykładające wagę do zrównoważonego rozwoju. Ze względu na swoje właściwości stosowany jest też przez drogerie, sklepy z biżuterią i sklepy z naturalnymi suplementami diety.

Najbardziej ekologiczny z wypełniaczy

Papier z trawy pochodzi z recyklingu i posiada certyfikat FSC. Wykonany jest z włókien z trawy pozyskiwanej z nienawożonych, pozbawionych pestycydów nadwyżek rolnych w Polsce oraz Niemczech.

Produkcja papieru z trawy to wielka oszczędność wody, niska emisja CO2
i minimum stosowanych chemikaliów. Papier z trawy jest w pełni recyklingowalny i biodegradowalny.

Papier z trawy – wytrzymały i estetyczny

Recyklingowany Papier z domieszką trawy zawiera ok. 30% włókien z tego surowca oraz 70% włókien z recyklingu. Wykazuje właściwości ochronne podobne do papieru typu ecoline. Stosowany jest do amortyzacji oraz wypełniania wolnych przestrzeni w paczkach. Posiada swoją białą delikatną odmianę, co w przypadku wymagających branż zapewnia konsumentom miłe doświadczenia (widok, zapach, dotyk) związane z rozpakowywaniem paczki i buduje pozytywne doświadczenia związane z zakupem produktu danej marki.

Wydajny i ekonomiczny

Możliwość programowania długości papieru w oferowanych przez nas systemach pakowania pozwala dokładnie oszacować zużycie papieru. W ramach doradztwa, Treeco prezentuje różne techniki wypełniania przestrzeni w paczce, by zredukować do minimum ilość papieru oraz zoptymalizować procesy. Przekłada się to na długofalowe oszczędności.

Optymalny w składowaniu i transporcie

Dajemy możliwość wyboru papieru pod kątem składowania – w formie rolki lub składanki. Składanka jest łatwiejsza i bardziej ekonomiczna w transporcie, co oznacza że jednorazowo można przetransportować większą ilość papieru. Forma składanki redukuje również potrzebną do składowania powierzchnię miejsca magazynowego.

Dopasowany do potrzeb

Rozwiązania Treeco w zakresie produkcji wkładek z papieru ECO dają szeroki zakres możliwości wyboru programów i konfiguracji maszyn, również w kwestii wyboru długości produkowanych wkładek. Wkłady z papieru ECO do przesyłek mają kolor biały lub brązowy. W zależności od preferencji, możesz wybrać papier Ecoline lub Greenline.

Poczuj korzyści z wypełnień Papierem z trawy!

Z naszymi rozwiązaniami ekologicznie znaczy szybko i wydajnie, z korzyścią dla Ciebie, Twoich klientów oraz naszej planety.

 • Korzyści dla firmy

  • Optymalizacja
   kosztów
  • Komfort
   i wydajność pracy
  • Eko wizerunek
   firmy
 • Korzyści dla odbiorcy paczki

  • Bycie eko
  • Estetyka
   i neutralny zapach
  • Jakość obsługi
 • Korzyści dla Ziemi

  • Ograniczenie
   plastiku
  • Naturalny
   surowiec
  • Neutralny dla
   środowiska