Automatyzacja pakowania – wpływ procesu na rentowność firmy

Kluczem do efektywnej i wydajnej pracy w branży pakowania i obsługi logistyki przesyłek jest automatyzacja procesu pakowania. Automatyzacja pakowania przekłada się nie tylko na szybkość, ale też na oszczędność surowców i estetykę przesyłek.

Automatyzacja pakowania paczek w firmie

Firma jest po to, żeby zarabiać – to oczywiste. My jesteśmy po to, by doradzać e-commerce’om i  właścicielom sklepów internetowych najbardziej optymalne rozwiązania w ramach pakowania paczek i wypełniania pustych przestrzeni ekologicznym papierem. Bo EKO przy rozwiązaniach TreECO jest wydajne i ekonomiczne. To jednak niejedyne zalety automatyzacji pakowania z wykorzystaniem naszych rozwiązań.

Automatyzacji pakowania — szybka i wydajna praca

Jak przyspieszyć proces pakowania paczek? Nad tym zastanawia się każdy właściciel czy kierownik sprzedaży prężnie działającego e-commerce’u. Odpowiedź jest prosta – przyspieszając wykonywanie czynności przez pracowników oraz zmniejszając przy tym liczbę popełnianych błędów. Można to zrobić, zastępując najbardziej powtarzalną część wykonywanej przez nich pracy – pracą maszynową

Obsługa większej liczby zamówień dziennie

Rola pracowników sprowadzi się do roli osób „zarządzających”, które obsługują PAKsystemy i podejmują decyzje dotyczące ich funkcjonowania, co sprawi, że praca będzie dla nich lżejsza i bardziej atrakcyjna. Zmotywowani, rzetelnie i sprawnie wykonujący swoje obowiązki pracownicy to zysk dla firmy. Oznacza to realizowanie większej liczby zamówień dziennie, ale również zwiększenie komfortu pracy. 

Oszczędność materiałów 

Ważny jest też surowiec. Odpowiedniej wielkości, dopasowane do produktu kartony, wkładki czy wyściółki chroniące i amortyzujące produkt, przyspieszają cały proces i ułatwiają ludzkim rękom pakowanie paczek. Nasze systemy automatyzacji pakowania, takie jak konwertery PadPak, FillPak czy WrapPak  produkują wstęgi, wyściółki lub wkładki papierowe różnych rozmiarów. Warto zaznaczyć, że automatyzacja procesu pakowanie dobierana jest do specyfiki biznesu oraz produktów partnerów e-commerce. 

Dzięki możliwości ustawiania precyzyjnych rozmiarów czy długości finalnych papierowych zabezpieczeń, a w przypadku dyspensera do taśmy – konkretnych długości przycinanych kawałków taśmy, oszczędzamy zakupiony surowiec i maksymalnie go wykorzystujemy. Zero waste w tym przypadku przekłada się również na niemałe oszczędności dla firmy. 

Automatyzacja pakowania w małej firmie

Co z małymi firmami i sklepami internetowymi? Czy tu też znajdą zastosowanie systemy automatyzacji pakowania? Oczywiście, że tak. Automatyzacja pakowania nie oznacza od razu inwestycji w park maszynowy. Posiadamy również rozwiązania na miarę małych e-commerce’ów. Jednym z nich jest dyspenser do taśmy pakowej. Stosowanie tego rozwiązania ułatwia i przyspiesza pracę, minimalizuje zużycie taśmy do oklejania oraz wpływa na estetykę przesyłek, ponieważ EKO-Taśma WAT jest tak mocna, że do zabezpieczenia paczki wystarczy jednorazowe jej oklejenie. Kolejnym systemem automatyzacji pakowania o niewielkich gabarytach jest konwerter do papieru Geami, produkujący papier o strukturze plastra miodu, stanowiący ekologiczną alternatywę dla folii bąbelkowej.

Automatyzacja pakowania w zgodzie ze środowiskiem? Naturalnie z TreECO!

Przyspieszenie procesu pakowania paczek to sposób na to, by Twój biznes nabrał rozpędu. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie dodali, że zawsze warto robić to z troską o środowisko naturalne. Plastik zastąpić papierem, który pochodzi z natury i wraca do natury. Papier jest nie tylko recyklingowalny, ale też biodegradowalny. Razem zadbajmy o naszą Planetę!