Naturalnie i wydajnie, czyli najlepsze sposoby na zabezpieczenie przesyłki kurierskiej

W czasach, kiedy kwestie eko mają ogromne znaczenie i coraz większy wpływ na wybory konsumenckie, dla właścicieli sklepów internetowych wybór papier vs folia do zabezpieczenia przesyłek staje się coraz bardziej oczywisty. Recyklingowalne i biodegradowalne wypełnienia papierowe do paczek stają się nowym standardem!

Klienci, zamawiając produkty online, oczekują, iż dotrą one do nich w stanie nienaruszonym. Dodatkowo, mając coraz większą świadomość śladu węglowego, jaki pozostawia za sobą dostarczenie przesyłki do paczkomatu czy pod wskazany adres, chcą czuć, że ograniczają ów ślad węglowy do niezbędnego minimum. Jak zabezpieczyć paczkę, by chronić jej zawartość, a także środowisko?

Klienci doceniają działania firm, które stosują zrównoważone rozwiązania, takie jak ECOpakowanie, czyli zabezpieczenie paczki poprzez wypełnianie pustych przestrzeni w przesyłce ekologicznym papierem pod postacią ekologicznych wypełniaczy. Pod jednym warunkiem – papier nie może wydzielać nieprzyjemnego zapachu!

Najlepsze sposoby na zabezpieczenie przesyłki kurierskiej

Ekologiczny sposób na zabezpieczenia paczki w transporcie

Papier oferowany przez naszą Firmę jest bezwonny i posiada doskonałe właściwości amortyzujące. Zabezpiecza paczkę lepiej niż folia i jest wydajny w użyciu. Ma szerokie zastosowanie: chroni zarówno produkty lekkie i delikatne np. wykonane ze szkła, porcelany, jak i ciężkie masywne części samochodowe. Z jego pomocą można owijać, blokować czy unieruchamiać produkty, a także separować je względem siebie w paczce — to skuteczny sposób na zabezpieczenie przesyłek w zgodzie ze środowiskiem.

Nie wszyscy wiedzą, że istnieją też papierowe rozwiązania do zabezpieczenia przesyłek wrażliwych termicznie. Tak, termiczne wypełniacze do paczek eko zabezpieczają żywność i leki wymagające przechowywania w określonej, niskiej temperaturze! 

Rodzaje papieru, z których wykonywane są eko wypełniacze do paczek

Do skutecznego zabezpieczenia paczek podczas transportu wykorzystujemy, w zależności od wymaganej twardości, sztywności i sprężystości papieru: papier Kraft, papier ECO lub papier z trawy. Dostępne są różne gramatury surowca, w przedziale 50-90g m/2. 

Każdy papier ma inne właściwości i przeznaczenie. Papier Kraft jest mocny i wytrzymały. Jest używany do wypełniania cięższych paczek, Jednak wykonywany z „krafta” papier Geami służy również do ochrony delikatnych przedmiotów. Papier ECO jest miękki, lecz również bardzo wytrzymały. Ma zastosowanie w wypełnianiu lżejszych paczek, np. przesyłek z drogerii czy sklepów odzieżowych. Świetnie chroni również produkty narażone na zarysowanie, np. reflektory samochodowe. Natomiast super ekologiczny produkt premium, Papier z trawy, z uwagi na swoją delikatność i jaśniejszy kolor, stosowany jest najczęściej do ochrony takich produktów, jak: naturalne kosmetyki, suplementy diety, biżuteria.    

Doradcy TreECO pomogą dobrać odpowiednie rozwiązanie do zabezpieczenia przesyłki.

Papierowe wypełnienia pasują do każdej paczki 

Dobranie odpowiedniego rozwiązania – PAKsystemu – gwarantuje, że wypełnienie będzie spełniać swoją funkcję oraz będzie wydajne, co przełoży się na oszczędność czasu i kosztów. Papier może przyjąć formę podkładki (system PadPak), wstęgi (system FillPak), papieru, który po rozciągnięciu przyjmuje formę plastra miodu (system Geami) oraz wyściółki kartonu (system Protector). W zależności od potrzeb firmy możemy dostarczyć dedykowane rozwiązanie do zabezpieczenia paczek, które najlepiej spełni swoje funkcje oraz proponujemy rozwiązania, czyli PAKsystemy służące do lokalnej produkcji danego rodzaju wkładów czy wyściółek. Dzięki naszemu fachowemu doradztwu oraz możliwości przetestowania  PAKsystemu, klient otrzymuje dedykowane rozwiązanie do swojego biznesu, kompleksowe rozwiązanie do ekologicznego wypełniania pustych przestrzeni w paczkach. 

PAKsystemy TreECO – zalety rozwiązań i korzyści dla klienta

W zależności od rodzaju i gabarytów przesyłek, skali sprzedaży, wielkości powierzchni pomieszczenia oraz liczby pracowników w firmie, oferujemy różnego rodzaju urządzenia do produkcji papierowych wypełniaczy do paczek. W naszej ofercie znajdują się również dyspensery do Eko-Taśm WAT do zaklejania kartonowych przesyłek. 

Wszystkie te rozwiązania są nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne. Z TreECO: 

  • redukujesz koszt zakupu surowców
  • zwiększasz komfort i wydajność pracy zatrudnionych pracowników
  • oszczędzasz miejsce i optymalizujesz koszty logistyczne
  • możesz liczyć na wzrost sprzedaży

Automatyzacja procesów z naszymi PAKsystemami oraz szkolenia z efektywnego pakowania przekładają się również na kwestie zrównoważonego rozwoju. Ich skutkiem są: mniejsze zużycie papieru i mniej pustych przestrzeni w paczkach, więcej paczek na palecie, mniej samochodów dostawczych na drodze, niski ślad węglowy.  

Jak ekonomicznie i ergonomicznie stworzyć ECOprzesyłkę do transportu?

  • zapakuj produkty w karton, odpowiednio go wypełnij: podkładką/ wyściółką itp.
  • zastosuj wypełniacze i papierowe wkładki, również w przypadku przesyłek termicznych
  • oklej przesyłkę jedną warstwą Eko-Taśmy z klejem aktywowanym wodą

Możesz ograniczyć zużycie papieru unieruchamiającego produkty oraz wypełniającego puste przestrzenie w paczkach poprzez zastosowanie efektywnych technik pakowania. Jako Firma dbająca o dobro naszej planety, nie tylko oferujemy ekologiczne rozwiązania w zakresie pakowania, lecz również szkolimy naszych Klientów w zakresie efektywnego pakowania i zabezpieczania przesyłek.

Przykłady pakowania (oba sposoby spełniają swoją funkcję unierochomienia produktu w paczce, ale jest znacząca różnica w ilości zużytego materiału. Czyli nie sama automatyzacja wpływa na mniejsze zużycie papieru a świadome i efektywne pakowanie).

Efektywne zabezpieczenie przesyłki:  

Nieefektywne zabezpieczenie przesyłki: