Paksystemy TreECO – zalety rozwiązań i korzyści dla klienta

Ręczne pakowanie paczek do wysyłki w wielu firmach jest pracą czasochłonną i żmudną. Pochłania to wiele energii i czasu pracownika, jednocześnie generując niemałe koszty. Jednym z rozwiązań, które pomoże usprawnić cały ten proces, są nowoczesne systemy pakowania. Jak działają paksystemy TreECO? Jakie korzyści mogą one przynieść, zarówno dla klienta, jak i dla środowiska naturalnego?

Nowoczesne systemy pakowania - paksystemy

Nowoczesne systemy pakowania — oszczędność czasu

Jedną z najważniejszych związanych ze stosowaniem systemów pakowania jest oczywista oszczędność czasu. Coś, co do tej pory było wykonywane ręcznie, może zostać w prosty sposób zautomatyzowany, co znacznie usprawnia cały proces. Konwerter do papieru sam dobiera odpowiednią ilość wypełnienia do paczki i formuje papier, zabezpieczający zawartość przesyłki przed uszkodzeniem. Takie rozwiązanie zdecydowanie usprawnia proces pakowania, a dodatkowo zwiększa wydajność pracy i nie generuje nadmiernej ilości wypełnienia paczki.

Obniżenie kosztów

Oszczędność czasu w większości przedsiębiorstw to również gigantyczna oszczędność pieniędzy. Jednak nie tylko sam oszczędzony czas przekłada się na korzyści finansowe. Ekologiczne systemy wypełniania umożliwiają mniejsze zużycie wypełniaczy, ponieważ są one dobierane w sposób optymalny, dostosowany do rzeczywistych potrzeb pakowanego produktu. Konwerter do papieru pakowego dobiera odpowiednią ilość wypełnienia, co zapobiega overpackagingowi i zmniejsza koszty związane z wysyłką ponadgabarytowych paczek oraz ze zużyciem materiałów. Dyspenser taśmy również pozwala dobrać odpowiednią ilość taśmy do zaklejenia paczki, minimalizując problem jej nadmiernego zużycia.

Ekologia i wizerunek

Kolejną, nie mniej istotną kwestią, na jaką wpływ mają nowoczesne systemy pakowania, jest ochrona środowiska. Papier stosowany do produkcji wypełnień jest biodegradowalny i recyklingowalny oraz posiada certyfikat FSC, co oznacza, że został on pozyskany w sposób zrównoważony.

Papier do wypełniania paczek jako alternatywa folii oraz zapobieganie nadmiernemu pakowaniu ma pozytywny wpływ nie tylko na ochronę środowiska, ale również na wizerunek samej firmy. Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną konsumentów rosną ich wymagania względem przedsiębiorców. Firma, która dba o środowisko, korzysta z eco wypełniaczy oraz w sposób racjonalny pakuje swoje przesyłki, często jest bardziej doceniana przez klientów, dzięki czemu zyskuje jej wizerunek.

Wielozadaniowość i wszechstronność

Zaletą paksystemów TreECO jest ich wszechstronne zastosowanie. Można używać ich zarówno przy samodzielnych stanowiskach do pakowania, jak i przy liniach produkcyjnych. Oznacza to, że sprawdzą się zarówno w niewielkich firmach, jak i w sporych halach magazynowych czy potężnych przedsiębiorstwach.

Nowoczesne maszyny odpowiedzialne za automatyzację procesu pakowania dostępne są w różnych wariantach, dzięki czemu łatwo można wybrać model, który sprawdzi się w przypadku konkretnego biznesu. Od dużych maszyn, wykorzystywanych do obsługi w halach magazynowych aż po niewielkie, kompaktowe i mobilne konwertery, umożliwiające wygodne pakowanie niewielkich paczek.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wybraniu paksystemu do swojej firmy — skontaktuj się z nami. Pomożemy dobrać system automatycznego pakowania dopasowany do potrzeb twojego przedsiębiorstwa!

Zobacz również: Automatyzacja – wpływ procesu pakowania na rentowność firmy