Ekologiczne rozwiązania szyte na miarę Twojego biznesu — poznaj rodzaje wypełnień, które dostosują się do każdej paczki

Zastanawiasz się czym wypełniać paczkę, by skutecznie chronić jej zawartość? Obecnie na rynku dostępne jest wiele rodzajów wypełniaczy do paczek. Różnią się pod względem zastosowania, wielkości, a co najważniejsze materiału wykonania. Czy istnieją uniwersalne wypełniacze do każdego typu paczki? Poznaj rodzaje ekologicznych wypełniaczy do paczek, które dostosują się do potrzeb Twojego biznesu.

Ekologiczne wypełnienia do każdej paczki

Rodzaje ekologicznych wypełnień do paczek — jak wybrać odpowiedni?

Wybór odpowiedniego wypełnienia zależy przede wszystkim od naszych własnych oczekiwań, rodzaju produktu, ciężaru przesyłki oraz celu, jaki chcemy osiągnąć. Każdy rodzaj papierowego wypełnienia do paczek ma inne właściwości i przeznaczenie.

  • Wstęga — służy przede wszystkim do wypełnienia wolnego miejsca w kartonie i zabezpieczenia produktów przed przemieszczaniem się wewnątrz przesyłki. W zależności od specyfiki produktów używa się różnych rodzajów papieru do produkcji wstęgi. Papier ekologiczny wykonany z trawy jest najbardziej ekologicznym rozwiązaniem, dedykowanym dla klientów premium, jednak ze względu na delikatność nadaje się przede wszystkim do ochrony lekkich produktów, takich jak kosmetyki czy biżuteria. Podobnie właściwości ma papier ECO, który jest miękki i dość mocny. Do zabezpieczenia najcięższych paczek używa się za to papieru Kraft, którego charakterystyczną cechą jest bardzo wysoka wytrzymałość.
  • Plaster miodu — by jeszcze lepiej zabezpieczyć wnętrze paczki i zapewnić ochronę szczególnie delikatnym przedmiotom, najlepszym rozwiązaniem będzie wykonany z papieru kraftowego wypełnienie o strukturze plastra miodu. Służy ono do owijania delikatnych produktów w paczkach, dzięki czemu uzyskuje się dodatkową amortyzację. Struktura plastra miodu, inspirowana naturą, doskonale zabezpiecza i amortyzuje wstrząsy, a wysoka wytrzymałość papieru Kraft świetnie sprawdza się niemal w każdych warunkach.
  • Podkładka PadPak — równie dobrą opcją amortyzacji jest papierowa podkładka. Papier przetwarzany jest w specjalną podkładkę opatentowaną, cechującą się znakomitymi właściwościami amortyzującymi. Znajduje szerokie zastosowanie w pakowaniu różnorodnych produktów, od monitorów, chłodnic samochodowych i części zamiennych po porcelanę, obrazy, płyty sterowania i narzędzia chirurgiczne.
Papier ekologiczny do owijania - Geami WrapPak

Jaki wypełniacz do paczek termicznych?

Wspomniane wcześniej rodzaje wypełnień do paczek sprawdzą się w przypadku zwykłych przesyłek. Co, jednak gdy mamy do zabezpieczenia paczkę, której zawartość wymaga specjalnych warunków chłodniczych? Jakie rodzaje wypełniaczy sprawdzą się do pakowania termicznego? W takiej sytuacji mamy możliwość skorzystania z rozwiązania RecyCold™, składającego się z dwóch elementów. 

Recycold - ekologiczne podkładki chłodzące
  • Pierwszy z nich to wyściółka termiczna Climaliner, która składa się z dwóch warstw papieru pochodzącego z recyklingu, pomiędzy którymi znajduje się pojedyncza lub podwójna warstwa papieru Geami o strukturze plastra miodu. Ma ona za zadanie zapobiec przewodzeniu ciepła i utrzymać temperaturę wewnątrz przesyłki nawet przez 48 godzin, dzięki czemu zawartość taka jak żywność czy kosmetyki jest całkowicie bezpieczna. Jednocześnie, wyściółka termiczna, dzięki strukturze plastra miodu pozwala odpowiednio ochronić zawartość przed przemieszczaniem się czy wstrząsami.
  • Drugim elementem składającym się na rozwiązanie RecyCold™ są papierowe wkłady chłodzące CoolPacs, przeznaczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Co istotne, w przeciwieństwie do innych, mniej ekologicznych rozwiązań, wkłady te są wypełnione stuprocentowo biodegradowalnym żelem chłodzącym. Warto dodać, że zamarza on do 70% szybciej niż inne, konwencjonalne produkty, co przekłada się na redukcję kosztów i oszczędność czasu.

Wkłady chłodzące są wielorazowego użytku, dzięki czemu można ponownie wykorzystać je do zabezpieczenia przesyłki. Mają za zadanie zapewnić optymalną temperaturę we wnętrzu paczki, przez okres nawet do 10 godzin. W zależności od wybranej opcji jest to przedział temperatur od 2 do 8  lub od -5 do -2 stopni Celsjusza.
Warto podkreślić, że poszczególne rodzaje ekologicznych wypełniaczy do paczek w połączeniu z Paksystemami tworzą uniwersalne rozwiązanie w logistyce pakowania. Możesz dostosować długość wstęg wypełniających względem wielkości paczki. Dzięki temu produkt pozostaje dobrze zabezpieczony bez nadmiernego użycia materiału. Wybierz ekologiczne wypełniania, dostosowane do potrzeb Twojego biznesu — wybierz TreECO!