Naturalnie najlepsze sposoby na zabezpieczenie szkła w transporcie

Sklepy internetowe online oferujące produkty, które łatwo mogą ulec uszkodzeniu czy stłuczeniu, takie jak: szkło, porcelana, sprzęt elektroniczny, kosmetyki i leki pakowane w szkło oraz produkty spożywcze w słoikach i butelkach, muszą szczególnie dbać o zabezpieczenie przesyłki kurierskiej. Jak zapakować szkło do wysyłki w sposób ekologiczny i ekonomiczny dla firmy?

Dla klienta, który zamawia w sklepie online zestaw kieliszków do wina czy ekologicznych kosmetyków, nie ma nic gorszego niż widok stłuczonego szkła po otwarciu przesyłki. Dla firmy tego typu reklamacje są stratą finansową i wizerunkową. Jak zabezpieczyć szkło w transporcie, by jej zawartość pozostała nienaruszona? Mamy rozwiązanie na ten problem – papier do pakowania szkła TreECO!

Pakowanie szkła do transportu

Jak zabezpieczyć szkło w transporcie i zmniejszyć ślad węglowy?

Wysyłka szkła kurierem jest procesem wymagającym szczególnej uwagi. Do niedawna większość sklepów internetowych, do ochrony wrażliwych produktów w przesyłkach kurierskich, stosowało folię bąbelkową. Jednak w obliczu niepokojących zmian klimatycznych oraz panującego i ciągle rosnącego w siłę trendu EKO, takie rozwiązania zabezpieczania paczki przechodzą do lamusa. To dlatego, że plastik rozkłada się przez dziesiątki lat, zanieczyszczając środowisko i tylko niewielki jego procent poddawany jest recyklingowi. WWF szacuje, że każdego roku do mórz i oceanów trafia 19-23 mln ton plastiku. W sektorze przesyłek e-commerce potrzebna jest zdecydowana zmiana! Jak zapakować szkło do wysyłki bez uszczerbku na środowisku? Tak jak zniknęły z rynku plastikowe jednorazowe sztućce, talerzyki, tak samo biodegradowalne i łatwo recyklingowalne papierowe wypełnienia do paczek kurierskich muszą stać się nowym standardem! Papier amortyzuje równie dobrze, a w wielu przypadkach nawet lepiej niż folia. Można nim zabezpieczać również delikatne przedmioty i szkło w transporcie. Postaw na ekologiczne zabezpieczenie paczki, naturalnie wybierz papier!

Jak zapakować szkło do wysyłki? Ekologicznie! Papier Geami, czyli „plaster miodu”

Geami, inspirowany naturą, to papier w rolce, który służy do owijania poszczególnych produktów znajdujących się we wnętrzu paczki. Jest doskonałym rozwiązaniem na skuteczne zabezpieczenie szkła w transporcie, zwłaszcza w przypadku, gdy tych produktów w kartonie znajduje się kilka. Papier Geami ma niezwykłą strukturę plastra miodu i świetnie izoluje przedmioty względem siebie, chroniąc je przed stłuczeniem czy uszkodzeniem. Jego dodatkowa, druga warstwa chroni delikatne przedmioty przed zarysowaniem. Geami jest inspirowany naturą – tak jak plaster miodu chroni w ulu małe pszczoły, tak nasz papier chroni i zabezpiecza łatwo tłuczące, narażone na zarysowania przedmioty. To innowacyjne rozwiązanie umożliwiające bezpieczny transport szkła wykonane jest z bezwonnego papieru typu kraft.

Oprócz tego, że Geami to najbardziej naturalny, ekologiczny wybór w przypadku gdy mamy do czynienia z zabezpieczaniem szkła w transporcie, a jego wybór sprawia, że jawimy się naszym klientom jako firma odpowiedzialna społecznie. Zyskujemy również przychylność klientów dzięki estetyce przesyłki. Karton zaklejony jedną warstwą mocnej Eko-Taśmy, wypełniony zamówionymi w e-sklepie przedmiotami, estetycznie owiniętymi „plastrem miodu” to prawdziwy prezent dla odbiorcy i dla środowiska. „Unboxing” takiej przesyłki to wyjątkowe doznanie, które klient zapamięta.

Papier do pakowania szkła niezbędny do jego bezpiecznego transportu

Jak zapakować szkło do wysyłki? Ekologicznie! Podkładka amortyzująca z papieru Ecoline

Bezpieczny transport szkła w przesyłkach kurierskich zapewniają także podkładki amortyzujące z papieru Ecoline. Produkowane są za pomocą konwerterów PadPak. W papier do pakowania szkła Ecoline można zapakować większe przedmioty np. szklaną misę. Dzięki jego miękkiej strukturze delikatna powierzchnia przedmiotu nie ulegnie zarysowaniu.

Wysyłka szkła kurierem — poznaj PAKsystemy do zabezpieczenia szkła i delikatnych przedmiotów

Najczęstszymi klientami, którzy stosują przedstawione w tym artykule rozwiązania, są e-commerce’y z wyposażeniem wnętrz, drogerie i apteki, sklepy ze sprzętem elektronicznym, sklepy z oświetleniem, sklepy z rękodziełem itp. PAKsystemy TreECO, czyli konwertery do produkcji ekologicznych papierowych wkładek, są również komfortowym rozwiązaniem dla małych e-sklepów i prywatnych biznesów. Konwerter Geami WrapPak jest z natury kompaktowy, natomiast wielkość konwerterów PadPak można dopasować do powierzchni magazynowej. Jak więc zabezpieczyć produkty szklane podczas transportu? Wykorzystując nowoczesne PAKsystemy!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą > https://www.treeco.pl/wsparcie/