Ekologiczne pakowanie zamówień w trzech krokach

 

Wszelkie działania przyjazne środowisku są coraz częściej spotykanymi rozwiązaniami, z którymi możemy się dziś spotkać niemal w każdej branży. Racjonalne podejście danej firmy nie tylko faktycznie wpływa na dobro środowiska, lecz również znacznie podnosi świadomość jej konsumentów, przyczyniając się do promowania zwyczajów opartych o dobro ekologii. 

 

Nie zapomnij o bezpieczeństwie

Zapakowując wysyłaną przesyłkę należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie transportowanego produktu. Niezależnie od tego, czy wysyłana przez nas przesyłka przebywa drogę kilku kilometrów, czy może też kilku tysięcy – ryzyko jej uszkodzenia w obu przypadkach jest równie wysokie. Świetnym rozwiązaniem jest więc wykorzystanie papierowych wypełniaczy, które w niezawodny sposób chronią zawartość przesyłki podczas transportu. 

 

W jaki sposób możemy bezpośrednio przyczynić się do dbania o naszą planetę?

Kwestie związane z działaniami dobrymi dla środowiska są coraz częściej poruszane przez znane marki oraz firmy. Ważnym jest, by korzystając ze swoich możliwości oraz wpływów, móc wykorzystywać je w celu promowania ekologicznych rozwiązań.    

 

Trzy proste kroki

Jako prężnie działająca i rozwijająca się firma, powinniśmy nie tylko podążać za innowacyjnymi rozwiązaniami, czy technologicznymi udogodnieniami. Korzystając z pozycji, jaką udało się nam zbudować, mamy szansę, by pokazać się od jak najlepszej strony i znacznie wyróżnić na tle konkurencji. Oto przydatne sposoby, które pomogą Twojej firmie stać się przyjazną środowisku, a tym samym znacznie poprawią postrzeganie jej przez klientów:

 

  1. Dostosuj rodzaj wypełnienia do zawartości produktu oraz wielkości paczki

Skuteczne zabezpieczenie produktu wiąże się przede wszystkim z dopasowaniem wypełniacza paczki do rodzaju i typu transportowanego przedmiotu. W przypadku delikatnych produktów, takich jak szkło czy porcelana najlepiej sprawdzi się wypełniacz o strukturze plastra miodu. Wolną przestrzeń natomiast skutecznie wypełnią papierowe wstęgi. Pamiętajmy jednak, że przewożenie zbyt dużej ilości pustej przestrzeni jest nieekologiczne, dlatego też większą uwagę powinniśmy zwracać dopasowując rozmiar paczki do przewożonego produktu. 

 

  1. Zrezygnuj ze sztucznych opakowań

Jednym z najpopularniejszych do niedawna wypełnień paczek było korzystanie z folii bąbelkowej. Z uwagi na długi czas jej rozkładu, użycie tego rodzaju wypełniacza jest niestety dużym zagrożeniem dla naturalnego środowiska. Sięgnięcie po rozwiązania, takie jak papierowe wypełniacze jest zatem doskonałym krokiem do poprawy stanu naszej planety, bowiem są one materiałem w pełni biodegradowalnym!

 

  1. Skorzystaj ze specjalistycznych konwerterów

Kompleksowe urządzenia, produkujące każdy rodzaj papierowych wypełniaczy nie dość, że gwarantują wysoką wydajność, są też maszynami mobilnymi, niezwykle łatwymi w użyciu. Charakteryzuje je wyjątkowa szybkość, przy jednoczesnym niskim poborze mocy – oszczędzamy zatem energię, ale i zmniejszamy koszty produkcji materiałów. Dostępne konwertery są jednymi z najbardziej ekonomicznych na rynku systemów wypełniania paczek.