Jak unieruchomić produkt w paczce?

Podczas transportu przesyłka narażona jest na działanie wielu różnego rodzaju czynników zewnętrznych, które mogą mieć wpływ na naruszenie jej stanu. Nieodpowiednie zabezpieczenie paczki stwarza ryzyko uszkodzenia przewożonego produktu. By zapobiegać wszelkim możliwym zgnieceniom, otarciom, przemieszczeniom oraz pozostałym naruszeniom towaru, musimy wiedzieć, jak prawidłowo unieruchomić produkt w paczce, by dotarł on w miejsce docelowe w stanie nienaruszonym.

Dlaczego powinniśmy pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu paczki?
Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki to rzecz wyjątkowo ważna, nie tylko ze względu na uniknięcie zniszczenia lub uszkodzenia towaru. Prawidłowo zapakowana paczka pozwala też zapobiegać dużej części reklamacjom i zwrotom. Dzięki temu wiemy, że firma dba nawet o najmniejsze szczegóły zamówienia, przez co w przyszłości dużo chętniej ponownie skorzystamy z jej usług. Użycie papierowych wypełniaczy do paczek pozwala budować i utrzymywać pozytywny wizerunek marki. Wpływa również na to, w jaki sposób będzie ona postrzegana przez klientów. Papier, jako materiał biodegradowalny jest też rozwiązaniem ekologicznym, coraz chętniej używanym przez różnego typu firmy. Dbanie o środowisko naturalne staje się bowiem coraz bardziej powszechnym zwyczajem, co łatwo możemy zauważyć w każdym sektorze gospodarki. W związku z pozytywnym odbiorem tego typu działań, wiele firm również postanowiło czynnie zaangażować się w pomoc planecie.

Ekologiczne wypełniacze – dostępne rodzaje
Papierowe wypełniacze doskonale sprawdzą się do każdego rodzaju przesyłki, niezależnie od typu sklepu. Szeroki wybór dostępnych modeli oferuje nam takie wypełniacze, jak unieruchamiające i blokujące podkładki papierowe, czy też papierowe wypełniacze owijające. Sprawdzą się doskonale w zapewnieniu transportowanemu produktowi ochrony przed możliwymi uszkodzeniami mechanicznymi. Amortyzują wstrząsy oraz uniemożliwiają przemieszczenie się przedmiotu. Wypełniacz papierowy o strukturze przypominającej plaster miodu z koeli świetnie zabezpieczy towar, który jest szczególnie narażony na zniszczenia. Dokładnie owija delikatną powierzchnię, zapobiegając zarysowaniom, przetarciom czy obiciom. Stosuje się go głównie do szklanych i porcelanowych produktów, czy tez sprzętu elektronicznego. Do wypełnienia wolnej przestrzeni paczki, jak również w celu unieruchomienia znajdującego się w niej produktu, dobrym wyborem będzie zastosowanie wstęg papieru.

Sposoby zapewnienia ochrony naszej przesyłce
Unieruchomienie przedmiotu, podobnie jak blokowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod zabezpieczania produktu. Zapewnia ochronę, bowiem uniemożliwia mu przemieszczenie się, które mogłoby doprowadzić do uszkodzeń. W zależności od kształtu, rozmiaru, czy choćby tworzywa, z jakiego składa się dany przedmiot, warto będzie dostosować konkretny rodzaj wypełniacza, który sprawdzi się najlepiej. Papierowe podkładki skutecznie ściskają, ale też wypełniają wolną przestrzeń, co pozwala unieruchomić przewożony towar. Ich zastosowanie dobrze sprawdza się przy wymagającym asortymencie. Z kolei podkładka, którą umieszcza się na ściankach wokół przedmiotu, pozwala na bezproblemowy transport w stałej, niezmienionej temperaturze, czego wymagają na przykład artykuły spożywcze.