Jak zaoszczędzić miejsce w magazynie sklepu internetowego?

Magazyn to ważna część każdego sklepu internetowego – to właśnie tam odbywa się proces pakowania towarów wysyłanych do klienta. Przestrzeń tego typu nie zawsze okazuje się być wystarczająca. Istnieją jednak sposoby pozwalające znacznie zaoszczędzić miejsce w magazynie. Na jakie rozwiązania warto się zdecydować?

Cenna przestrzeń magazynowa

Bezpiecznie zapakowanie produktu gwarantuje dotarcie przesyłki do klienta w nienaruszonym stanie. Proces pakowania przeprowadzony powinien być zatem starannie i precyzyjnie. Sklepy internetowe korzystają z różnych rodzajów wypełnień, które nie zawsze są optymalną metodą pakowania. Coraz więcej sklepów wysyłkowych działających w branży e-commerce stawia na ekologiczne, papierowe wypełniacze. Zastosowanie tego sposobu niesie za sobą wiele korzyści.

Skupmy się jednak na przestrzeni magazynowej. W zależności od wielkości sklepu internetowego, dysponuje on określonym metrażem, przeznaczonym na magazynowanie asortymentu, a następnie jego pakowanie. Ważnym elementem jest wypełniacz, który także zajmuje określoną ilość miejsca. Sklep internetowy, decydujący się na wybór gotowych wypełniaczy, znacznie ogranicza przestrzeń magazynową. Składowanie wypełnień nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zajętą powierzchnię, sklep mógłby wykorzystać w znacznie lepszy sposób. 

Wynajem konwertera generującego papierowe wypełnienia 

Firmy, chcąc sprostać współczesnym oczekiwaniom branży e-commerce, wybierają optymalne metody, które pozwalają zaoszczędzić przestrzeń magazynową, a tym samym koszty procesu pakowania. Odpowiedzią na wymagania sklepów wysyłkowych jest możliwość wynajęcia specjalistycznego konwertera, który służy do formowania papierowych wypełnień. Wypożyczenie maszyny znacznie zmniejsza poniesiony koszt produkcji, bowiem nie jest konieczny zakup kosztownego sprzętu. Konwertery występują w wielu modelach, dzięki czemu bez problemu możliwe jest dobranie właściwego sprzętu do charakteru asortymentu. Atutem maszyny jest generowanie wypełnienia w momencie pakowania przesyłki. Uformowany papier jest gotowy do wysyłki, ponieważ nie wymaga dodatkowej obróbki. Wystarczy umieścić sprzęt przy taśmie produkcyjnej bądź powierzchni, na której odbywa się proces pakowania. Następnie formować wybrany kształt papierowego wypełniacza i bezpośrednio wkładać go do kartonu.

Brak konieczności składowania wypełnień w magazynie

Obsługa maszyn nie jest zbyt skomplikowana, jednak zanim pracownicy magazynu przystąpią do generowania wypełnień, konieczne jest skorzystanie z pomocy fachowej wiedzy specjalistów. Poinstruują oni pracowników, jak bezpiecznie korzystać z konwertera. 

Największym atutem własnej produkcji wypełnień jest brak konieczności składowania wypełniaczy w magazynie.Folia bąbelkowa, styropian bądź innego rodzaju tworzywa sztuczne zajmują zazwyczaj dużo cennego miejsce. Konwerter natomiast wykorzystuje cienki papier, nawinięty ówcześnie na rolkę. Rolka zajmuje bardzo mało miejsca, bez problemu zmieści się więc w magazynach o niewielkiej powierzchni użytkowej. Grubość papieru uzależniona jest bezpośrednio od pakowanego asortymentu, jednak każdy z rodzajów cechuje się niezwykłą wytrzymałością. Papierowe wypełnienia występują w wielu formach, przystosowując się tym samym do każdego asortymentu, niezależnie od jego charakteru.