Ekologiczne rozwiązania dla logistyki jednym z najważniejszych wyzwań w kontekście zmian klimatu

Według globalnych danych Pitney Bowes w każdej sekundzie na świecie wysyłanych jest 5 tys. paczek. Tylko jednego dnia aż 436 milionów paczek krąży codziennie w obiegu*. Jednym z najważniejszych wyzwań staje się więc stosowanie ekologicznych rozwiązań w przypadku wypełnień. Poznaj markę TreECO, jednego z liderów w kategorii zrównoważonych rozwiązań dla e-handlu.

Według danych Plastics Review z 2021** roku w Polsce realnie zrecyklingowano maksymalnie 10% odpadów z tworzyw sztucznych. Piętrząca się liczba nierecyklingowanych odpadów staje się coraz większym problemem dla naszej planety. Tym bardziej że w wyniku zmiany nawyków konsumenckich, przyspieszonych przez pandemię, sektor e-commerce rośnie w siłę  – w obiegu jest coraz więcej przesyłek, budowane są nowe magazyny, rozwijana jest logistyka. Wszystko wskazuje więc na to, że ograniczanie konsumpcji, choć szlachetne – w najbliższym czasie pozostaje w strefie marzeń. Jak zatem pomimo wysokiej konsumpcji, świat biznesu może za pomocą funkcjonalnych rozwiązań ograniczać ślad węglowy oraz liczbę odpadów? Przedstawiamy ekologiczne rozwiązania dla firm!

Ekologiczne rozwiązania dla logistyki

Naturalnie w paczce, czyli odpowiedź TreECO na kryzys klimatyczny

Zrównoważony rozwój jest wpisany w idee wielu marek, starających się dostarczać konsumentom rozwiązania na miarę XXI wieku, nadążające za potrzebą ograniczania negatywnego wpływu na środowisko naturalne i zapobieganiu dalszym zmianom klimatu. Na czym polega ekologia w logistyce transportowej? Czym są ekologiczne rozwiązania dla firm? Marka TreECO oferuje swoim partnerom biznesowym kompleksowe rozwiązania do wypełniania oraz zabezpieczania przesyłek kurierskich ekologicznym papierem, by pomimo wysokiej konsumpcji realizowanej drogą e-commerce dbać o czystość naszej planety. Tym samym wpisuje się w globalne trendy konsumenckie, a także regulacyjne rozwiązania na całym świecie, które jednoznacznie określają kierunek transformacji w stronę eko logistyki:

  • 66% konsumentów na świecie deklaruje, że są skłonni zapłacić więcej za towary wytwarzane z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.***
  • 84% konsumentów wybiera ekologiczne produkty, jeśli istnieje taka możliwość.****
  • 81% konsumentów uważa, że bardzo ważne jest, aby firmy wdrażały programy mające na celu poprawę stanu środowiska naturalnego.*****
  • Ponad 60 krajów wprowadziło zakazy i opłaty, aby ograniczyć ilość jednorazowych odpadów plastikowych.

Do wypełnień paczek używamy papieru, który pochodzi z natury i wraca do natury. Jest recyklingowalny i całkowicie biodegradowalny. Papier ECO jest jednym z najbardziej ekologicznych produktów, wytwarzanych z zasobów odnawialnych. Odpady ulegają biodegradacji, a drzewa podczas wzrostu pochłaniają CO2.

Nasz papier jest bezwonny, mocny i wytrzymały, posiada doskonałe właściwości amortyzujące, jest więc doskonałą alternatywą dla folii i jedynym racjonalnym wyborem dla przedsiębiorców i firm w czasach kryzysu klimatycznego.

Ekologiczna logistyka

Naturalnie w paczce, czyli ekologiczne rozwiązania dla firm

Jako marka odpowiedzialna społecznie i biznesowo:

  • Dobieramy spersonalizowane urządzania dopasowane do rodzaju prowadzonego biznesu,
  • Instalujemy sprzęt na stanowisku pracy oraz przeprowadzamy kompleksowe szkolenia dla załogi z obsługi urządzeń,
  • Wskazujemy, jak efektywnie optymalizować koszty, dzięki minimalnemu zużyciu papieru,
  • Zapewniamy regularne dostawy papieru, oferujemy także serwis i konserwację maszyn.
Ekologiczna logistyka

Ekologiczne rozwiązania dla biznesu — naturalnie pakują PAKsystemy

Ekologiczne rozwiązania dla firm TreECO są nie tylko zrównoważone i pozwalają na realne obniżenie kosztów, ale przede wszystkim – bezpieczne. Wypełnienia TreECO dopasowujemy w zależności od specyfiki produktów. Dedykowane papierowe wypełniania skutecznie blokują, unieruchamiają lub owijają produkt. To wszystko jest możliwe dzięki bardzo bliskiej współpracy naszego doradcy z Klientami. W portfolio TreECO znajdują się dedykowane konwertery do papieru, które umożliwiają wytwarzanie ekologicznych papierowych wkładów  w różnych rozmiarach, w zależności od zastosowań, a także dyspensery do taśm papierowych z klejem aktywowanym wodą, służących do oklejania przesyłek.

Naturalnie postawmy na ECOpakowanie

Chcąc ograniczać ślad węglowy już teraz i sprawiać, aby konsumpcja była choć trochę mniej emisyjna, świat biznesu powinien stawiać na ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania, które są łatwo dostępne i nie wpłyną silnie na cenę produktów, nie zniechęcając tym samym konsumentów do wybierania rozwiązań, które realnie wpłyną na obniżenie śladu węglowego. Postaw więc na ekologiczne rozwiązania w logistyce – wybierz ekologiczne pakowanie paczek!

Źródła

* Percel shipping index 2022

** https://zielona.interia.pl/smieci-plastik/news-recykling-tylko-na-papierze-polskie-statystyki-mocno-zawyzon,nId,6540000
*** Nielson Report, 2015
**** 2015 Cone Ebiquity Global CSR Report
***** Nielson Report, 2018

Zobacz również: CSR – ekologiczne wypełnienia z papieru dla społecznie odpowiedzialnego biznesu